квин

Пронајдени се 9 резултати на тема „квин“
Мегафон

„Вие сте шампиони“: Легендарните „Квин“ им посветија преработка на својот голем хит на здравствените работници и пациентите (ВИДЕО)

Двајцата преостанати членови на ориганлната постава на легендарните „Квин“, гитаристот Брајан Меј и тапанарот Роџер Тејлор, заедно...
Радио Милева

Милан Калиниќ покажа дека во изолација е најважно домашните работи да се поделат: Ем жена – домаќинка, ем Фреди Меркјури… (ВИДЕО)

Милан Калиниќ на својот Инстаграм профил објави смешен клип од својот дом за време на изолацијата. Овој пат актерот и ТВ водител  се...
Промотер

Професор Дуле и Борче – Шабанче со урнебесна пародија на класикот на „Квин“ – „Балканска рапсодија“ (ВИДЕО)

Малку повозрасните љубители на македонската  поп музика, Борче Шабаноски го паметат како гитарист и член на култната група од 90-ите...