корона

Пронајдени се 174 резултати на тема „корона“
Радио Милева

Српската ТВ водителка позитивна и после примена вакцина и ревакцина: „Фатив корона шест недели по втората примена доза“ (ФОТО)

Српската ТВ водителка и новинарка Ирина Вукотиќ беше ревакцинирана пред шест недели, а после тоа дозна дека е позитивна на корона. Таа...
Радио Милева

Благица Павловска посочи иљач наместо вакцина: „Што помалку секс со различни партнери, толку короната помалку ќе биде во подем“! (ВИДЕО)

Благица Павловска важи за една од најпрепознатливите македонски фолк пејачки. Интерпретатор кој за сите овие години има долга и успешна...
Радио Милева

За Дарко Лазиќ нема корона и не важат мерки: Фолкерот пее по приватни журки, каде качени по маси, лумпуваат до зори!

Дарко Лазиќ, наводно, пеел на приватна забава во  местото Дубље кај Богатиќ пред две вечери, со целосно непочитување на пропишаните...
Радио Милева

„Ќерката ја гледав полусвесна“: Весна Дедиќ проговори за тешките моменти од животот и она што го криела од јавноста

За време на последното интервју, Весна Дедиќ раскажа што се случило со нејзиното семејство минатата година. Имено, на прашањето на „Свет“...
Радио Милева

И Александра Пријовиќ прележа корона, па откри со какви последици со соочува: „Помина еден месец, а немам ни мирис, ни вкус“

Пејачката Александра Пријовиќ проговори за борбата со корнавирусот, сопругот Филип, но и синот Александар. Пријовиќ откри дека неодамна...
Радио Милева

„Мојот живот стана досаден и секој ден ми изгледа трагичен“: Ана Николиќ прележа корона, а сега се плаши за најблиските

Коронавирусот не ги заобиколи ниту познатите, па многу јавни личности прележаа корона. Некои од нив со силни симптоми, други со послаби,...
Радио Милева

Сексот на бугарската пејачка Камелијаи и за време на коронапандемијата и е еднакво интензивен: „Не останувам сува“! (ФОТО)

„Сексот  како и пред и за време на пандемијата беше подеднакво интензивен за мене“ – се пофали бугарската пејачка  Камелија. „Кога...
Мегафон

Уште една светска музичка ѕвезда, жртва на коронавирусот: Почина една од најпознатите кантри пејачки… (ВИДЕО)

Кантри пејачката и добитник на Греми, К.Т.Ослин, почина на 78-годишна возраст од последици на коронавирусот. Ослин стана првата жена што...
Радио Милева

Мирослав Илиќ вели дека и за него пари никогаш не се доста: „Потребни ми се 3 илјади евра месечно за пристоен живот“

Познатиот српски пејач Мирослав Илиќ, кој има богата музичка кариера и бројни хитови, откри колку пари му се потребни за еден месец за...
Радио Милева

Рада Манојловиќ преплашена од короната побегна од Белград, дома на село: Ниту негде оди, ниту некој смее да ја посети, па ни момчето (ФОТО)

Пејачката Рада Манојловиќ наводно е многу исплашена поради моменталната состојба со коронавирусот, па ги спакува работите и замина...