корона

Пронајдени се 186 резултати на тема „корона“
Радио Милева

Српскиот фолк пејач со тешки последици по Ковид -19: „Короната ми ги разори бубрезите, срцето, панкреасот, главата…“ (ФОТО)

Седум месеци по големите проблеми со корона вирусот, кога со билатерална пневмонија заврши на кислород и лежеше 11 дена во болница, пејачот...
Радио Милева

Маринко Роквиќ во тешка здравствена состојба: Организмот на пејачот го нападнала бактерија, која никако не може да ја искорени (ФОТО)

Пејачот Маринко Роквиќ веќе некое време се бори со бактеријата која го нападна неговиот организам. Роквиќ наводно е лошo, едвај зборува,...
Радио Милева

Марина Туцаковиќ е позитивна на корона и е приклучена на кислород: Се огласи нејзиниот син и откри каква е нејзината здравствена состојба

На Марина Туцаковиќ во текот на вчерашниот ден (14.09.2021) и се влошила здравствената состојба поради што нејзиниот син преку Твитер побара...
Радио Милева

Милена Антовска пред некое време прележа Ковид 19, а сега повторно ја нападна вирус кој ja „утепа“ повеќе од корона

Koронавирусот или Ковид 19 веќе повеќе од една година демнее во светот, а бројките на позитивни, заболени, починати, постојано варираат,...
Радио Милева

Македонскиот учесник во „Ѕвездите на Гранд“ и миленикот на Карлеуша, Марио Арангеловски прими вакцина против коронавирус (фото)

Никако да дојде крај на пандемијата со коронавирусот која трае повеќе од една година. Населението ширум светот се вакцинира со вакцина...
Радио Милева

И Џенифер Анистон прими вакцина против коронавирус: „Од здравјето на еден човек, зависи здравјето на сите нас“

Голем број од познатите примија вакцина против коронавирус, а користејќи ја својата јавна професија, тие апелираат до сите да се вакцинираат...
Радио Милева

Српската ТВ водителка позитивна и после примена вакцина и ревакцина: „Фатив корона шест недели по втората примена доза“ (ФОТО)

Српската ТВ водителка и новинарка Ирина Вукотиќ беше ревакцинирана пред шест недели, а после тоа дозна дека е позитивна на корона. Таа...
Радио Милева

Благица Павловска посочи иљач наместо вакцина: „Што помалку секс со различни партнери, толку короната помалку ќе биде во подем“! (ВИДЕО)

Благица Павловска важи за една од најпрепознатливите македонски фолк пејачки. Интерпретатор кој за сите овие години има долга и успешна...
Радио Милева

За Дарко Лазиќ нема корона и не важат мерки: Фолкерот пее по приватни журки, каде качени по маси, лумпуваат до зори!

Дарко Лазиќ, наводно, пеел на приватна забава во  местото Дубље кај Богатиќ пред две вечери, со целосно непочитување на пропишаните...