кавер

Пронајдени се 25 резултати на тема „кавер“
Промотер

Мики Јовановски Џафер и во зрели години покажа дека е махер за рок ен рол, па Johnny B. Good го претопи во – „Џоле бре гол“ (ВИДЕО)

Некои  музички ѕвезди се како оние вистинските ѕвезди на небото… Можеби секој ден не ги гледате, ама сепак секогаш се тука кога ќе...
Радио Милева

Ноне се врати на работа, па одново ги собра аплаузите, овој пат, виртуелно: Некогашната македонска поп ѕвезда потсети со песна, дека се’ уште умее да блеска (ВИДЕО)

Некогашната македонска поп пејачка Нона Неделковска по долгата пауза заради корона пандемијата и се врати на својата сегашна работа. ...
Промотер

Митевски и Дац старата добра „Марина“ ја прекрстија во Ангелина, па музички ја пелцуваа со – „Вакцина“ (ВИДЕО)

Македонското актерско-музичко дуо Драган Спасов Дац и Александар Митевски, го промовираше своето ново музичко парче насловено „Вакцина“....