кандидатка

Пронајдени се 15 резултати на тема „кандидатка“
Радио Милева

„Ѕвездата на Гранд“ тврди: „Ѓорѓе Давид ми праќаше безобразни пораки и голи фотографии“, се огласи и рокерот – еве што вели

Како што пишуваат српските медиуми, Ѓорѓе Давид наводно и се пуштал на Мирјана Поповиќ, учесника во „Ѕвездите на Гранд“ која за музичкото...
Радио Милева

Цеца ја пофали дека изгледа како принцеза, а Ѓорѓе Давид бесен „распали“ по Андријана Петрушовска: „Јас не сум задоволен, ова не смее да ни се случи“ (видео)

Во саботното издание на регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“, настапуваше Андријана Петрушовска (21) која е под менторство...
Радио Милева

Јелена Карлеуша ронеше солзи во „Ѕвездите на Гранд“: „Покажавте дека не ме сакате и не ме почитувате“ (видео)

Јелена Карлеуша се расплака во новата емисија на „Ѕвездите на Гранд“. Според најавата за новата епизода која ќе се емитува во сабота,...
Радио Милева

По дисквалификување на кандидатката во „Ѕвездите на Гранд“ се огласи и Ѓорѓе Давид: „Ја подржувам секоја одлука на продукцијата“

Кандидатката Вања Кнежевиќ е дисквалификувана од музичкото шоу „Ѕвездите на Гранд“. Имено, кандидатката настапуваше во последната...
Радио Милева

Oва досега се нема случено во „Ѕвездите на Гранд“: Кандидатка се појави во патики и маица, а Снежана Ѓуришиќ стана да и аплаудира

Кандидатите во „Ѕвездите на Гранд“ изгледа дека најголем страв имаат од коментарите на жирито, посебно можеби од Јелена Карлеуша која...
Радио Милева

Карлеуша ја „уништи“ кандидатката во „Ѕвездите на Гранд“: „Изгледаше како теле во шарена врата“ (видео)

Во последната емисија на „Ѕвездите на Гранд“ настапуваше и Анѓела Танасковиќ која со изведбата на „Видовдан“ предизвика многу емоции...
Радио Милева

Војната продолжува: Кандидатката која Карлеуша ја нападна во „Ѕвездите на Гранд“ се огласи на социјалните мрежи

Пејачката Јелена Карлеуша во последната емисија на „Ѕвездите на Гранд“ честоко ја нападна кандидатката Мира Медан. По жестоката кавга...
Радио Милева

Хаос во „Ѕвездите на Гранд“: Поради изгледот, Карлеуша ја праша кандидатката дали нејзиното село е на планина, а реакцијата никој не ја очекуваше

Јелена Карлеуша дефинитивно „им падна“ во очите на кандидатите, но и на публиката во студиото на „Ѕвездите на Гранд“, откако широката...
Радио Милева

Кандидатка во „Ѕвездите на Гранд“ ја споредија со грдото пајче, а Ана Бекута и порача: „Никогаш повеќе немој да облечеш такви гаќи“ (видео)

Во синоќешната емисија на „Ѕвездите на Гранд“, настапуваше и 19 – годишната Бранкица Чулибрк која во првиот круг се претстави со песни...