канада

Пронајдени се 15 резултати на тема „канада“
Радио Милева

Меган Маркл се откажа од кралството сакајќи да живее како „обичните смртници“ ама повторно не ја оставаат раат (фото)

Меган Маркл е фотографирана со широка насмевка на лицето додека шета со синот Арчи и кучињата во Канада, каде живее откако е соопштено...
Радио Милева

Татјана Лазаревска утрото го дочека со кренати нозе, на високо: Штом ноќта помине, не кани ме… (ФОТО+ВИДЕО)

Брачната македонско-австралиска фолк двојка Татјана Лазаревска – Новица Василевски, е на турнеја низ Канада. По новогодишните празници...
Радио Милева

Татјана Лазаревска имаше интересна Нова Година: Тргна да ја слави во бикини, ја дочека во бунда! (ФОТО)

Македонската брачна фолк двојка Татјана Лазаревска и Новица Василевски веќе некоја година се на привремен престој и работра во далечната...