јавни личности

Пронајдени се 28 резултати на тема „јавни личности“
Ништо лично

Злосторство и казна: Народот ја бара правдата во свои раце, социјалните мрежи експлодираа, македонските јавни личности сочувствуват со болката и се простуваат од малата Вања

Монструми, убијци, крвници, психопати… Има ли зборови што не беа кажани и напишани на социјалните мрежи по страшната и тажна вест...
Радио Милева

Македонските јавни личности и естрадни ѕвезди на свадбата на Миро Кацаров во хуманитарната кутија собраа едвај минималец: На социјалните мрежи „полна уста раскош“, а во реалноста „стипси“ или „тешка сиромаштија“!? (ФОТО)

За штипската свадба на водителот Миро Кацаров и неговата животна избраничка Ивана уште се зборува… Зборува и чаршијата, се шират...
Радио Милева

Антониа Гиговска доби грст честитки за бременоста: Идниот свекор прв и честиташе, познатите личности исто така, а најголема поддршка доби од македонската ријалити учесничка (ФОТО)

По викенд шокот што на македонската јавност и го приреди младата поп пејачка Антониа Гиговска со својата објава дека е бремена, прашината...
Радио Милева

Македонските јавни личности го имаат одговорот: „Дали треба да се врати задолжителното служење на воениот рок во Македонија“? (ВИДЕО)

Служењето на воениот рок во Македонија не е задолжително веќе десетина години, односно последната генерација што задолжително мораше...
Радио Милева

Македонските јавни личности и естрадни ѕвезди со поддршка за Ламбе: „Ти си херој, Ламбе царе, андерграунд мангуп…“ (ФОТО)

Ламбе Алабакоски по приведувањето заради сомнени дека  ја запали влезната врата на бугарскиот културен центар „Иван Михајлов“ во...
Радио Милева

Јавно – музички, естрадни и ТВ ѕвезди, по дома – жени домаќинки: Овие познати Македонки вапцаа јајца рано наутро за Велики Четврток (ФОТО)

Велики Четврток или Величетврток како што  се вика меѓу народот е прvиот ден од почетокот на празнувањето на Велигденските празници,...
Радио Милева

Македонските естрадни и ТВ личности во потрага по одговорот: Дали мажите ги сметаат моралните жени за здодевни? (ВИДЕО)

Морал e збир на правила на определено општество или општествена класа за содржината и начинот на меѓусебните односи на луѓето и на човечките...
Радио Милева

Македонските естрадни личности и рекоа НЕ на војната во Украина: Социјалните мрежи вријат од нивните антивоени пораки и пароли (ФОТО)

Војна во Украина некого го изненади светот. Колку и да беше очекуван воен конфликт, сепак никој освен веројатно, оние најдобро упатените,...
Радио Милева

Како и со кого познатите македонски естрадни дами го поминаа Св. Валентин, што добија на подарок и како возвратија? (ФОТО)

Иако  Свети Трифун е во суштина она што кај нас повеќе треба да се слави, 14 – февруари на младите попривлечен им е на како Ден на вљубените,...
Радио Милева

Естрадата „го откажа“ од професијата на Стефан Лазаров, па тој ги искритува јавните личности: „Сметам дека не се спремни да ги заработат парите коишто сакаат да ги заработат“

Стефан Лазров беше познат како водител на естрадниот магазин „Ексклузив“ на 1ТВ. По згаснувањето на телевизија, Лазаров заплови во...
Радио Милева

Најпознатиот српски макро од затвор напиша книга за елитната проституција на Балканот: „Спортистите најмногу ме прашуваа за Ана Кораќ и Маја Маринковиќ“

Макрото Михајло Максимовиќ, кој на пошироката јавност и стана познат кога беше уапсен за посредување во проституција, по што беше осуден...
Радио Милева

Македонските јавни личности и вакцинацијата: Едни едвај ја чекаат за потоа да можат „светот да го гушнат“, други за вакцина не сакаат ни да слушнат (ВИДЕО)

Вакцините и вакцинацијата во Македонија станаа мисловна именка. Но и најспомнуваниот поим, нешто што повеќето од народот во него гледа...
Радио Милева

Македонските јавни личности се простуваа на социјалните мрежи од Балашевиќ, но само Игор Џамбазов се прости онака, како што големиот Ѓоле беше погребан – со негова песна (ВИДЕО)

Големиот балкански уметник Ѓорѓе Балашевиќ вчера, недела, 21 февруари 2021 година тивко, без помпа, беше погребан на гробишатата во Нови...