илина арсова

Пронајдени се 32 резултати на тема „илина арсова“
Радио Милева

Илина Арсова реши да тера кариера: Доби професорска стипендија и замина преку океанот, но замина ли со неа и љубовта со Џамбазов или шоуменот и неговата убавица останаа на „љубов преку жица“? (ФОТО)

Илина Арсова однеодамна престојува во  САД каде започнала да работи како професорка на Универзитетот Тенеси, од каде претходно добила ...
Радио Милева

Илина, саканата на Џамбазов природна, без градник и со лоша фризура, ама полна со мотивација (фото)

Веќе не така нова љубовната двојка, Игор Џамбазов и Илина Арсова која редовно преку социјалните мрежи ни покажува како го минува секојдневието. Она...
Радио Милева

Малечката сонувачка со еленче в рака: Дали го препознавате ова девојченце, денес е позната македонска спортистка, уметник и понежна половина на една уште попозната мултимедијална ѕвезда?

Сите ние како малечки сме сонувале за она што ќе станеме еден ден. Во своите имагинации и соништа сме ги доживувале замислените професии,...
Радио Милева

Игор Џамбазов „прави разлика“ како може да се има само една жена, ама неговата разлика отвора нова дилема? (ФОТО)

Игор Џамбазов и Илина Арсова, во љубов како од бајките, од соништата, од приказните… Иако секоја љубовна идила не е токму „онаа вистинската“...
Радио Милева

Илина Арсова се искачи на еден од најтешките врвови во Јужна Америка, а Игор Џамбазов и порача: „Те сакам супер – жено моја“

Македонскиот шоумен Игор Џамбазов откако е во врска со алпинистката Илина Арсова не ја крие својата среќа и љубов кон саканата. Тој...
Радио Милева

Игор Џамбазов доби инспирација на планина, па и напиша песна на Илина: „Ти си малечка од оние цврстите…“ (ФОТО+ВИДЕО)

Љубовната бајка на двете познати, признати и популарни македонски лика – Игор Џамбазов и Илина Арсова не само што се’ уште трае,...
Радио Милева

Откако саканата на Игор Џамбазов откри дека прележала корона, сега Илина Арсова раскажа какви последици има од коронавирусот

Повеќе од една година како демнее пандемијата со коронавируос, а нема веќе кој не се заразил и не го прележал, некој со потешки симпотими,...
Радио Милева

Стратешко разголување: Саканата на Игор Џамбазов го покажа мускулестото тело во бикини, а имаше и зошто (фото)

Откако македонскиот шоумен, актерот и музичар Игор Џамбазов ја обелодени својот љубовен живот со алпинистката и сликарка Илина Арсова,...
Радио Милева

„Ве молам, пријавете“: Игор Џамбазов со предупредување за она што може да ви стигне од неговата Илина (фото)

Јавните личности се почесто се мета и жртви на хакерите на социјалните мрежи. Ваков виртуелен напад кој последно го паметиме беше оној...
Радио Милева

Вака функционираат Игор Џамбазов и Илина Арсова: Кога таа работи – тој одмора, а кога таа е се’ поблиску до врвот – тој веќе… нема душа! (ВИДЕО)

Веќе не така новата љубовна двојка, Игор Џамбазов и Илина Арсова почна да покажува како го минува секојдневието. Очигледно ослободени...
Радио Милева

Игор и Илина првпат заедно пред камери зборуваа за нивната љубов: „Оваа година ми го донесе најубавото нешто што можеше да ми се случи“ (видео)

Македонскиот шоумен Игор Џамбазов оваа 2020та година ќе ја памети по нешто убаво, посебно, или како што вели тој нешто најубаво што можело...
Радио Милева

Маестро Џамбазов – сениор конечно ја запозна „снашката“: Се знае ли сега „кој ќе пее по ноти“, а кому ќе му „планинарат по… живци“? (ФОТО)

Игор Џамбазов и Илина Арсова, уметникот и сестраната спортистка, актерот, водител и пајач и планинарката… Љубовна идила на 2020-тата,...