готви

Пронајдени се 22 резултати на тема „готви“
Радио Милева

Хелена Топаловиќ им зададе домашна на сите девојки: Секогаш е средена, а еве што друго може да направи оваа „бомба“ (фото)

Хелена Топаловиќ на следбениците им ја покажа и другата страна и се пофали со своите вештини во кујната. Откако Хелена Топаловиќ стана...
Радио Милева

Дарко Лазиќ готви, а сопругата го фотографира: Пејачот го покажа талентот во кујната и ги воодушеви своите следбеници (фото) 

Познато е дека Дарко Лазиќ е талентиран не само за музика туку и за кујна и дека не се двоуми да се приближи до шпоретот и да зготви ручек. Овој...
Радио Милева

Дарко Лазиќ се сети како да заработи, па трга со нов бизнис: Тој ќе биде главна ѕвезда, а сопругата Марина – помошничка (ФОТО)

Пејачот Дарко Лазиќ одлучи да започне нов бизнис, па отвори Јутјуб канал со неговата сопруга Марина, кој ќе се вика „Кујната на Дарко“....
Радио Милева

Ретко имаме прилика да ја видиме во вакво издание: Вака изгледа кога Марија Шерифовиќ готви сарми

Откако владее пандемијата со коронавирусот, познатите ширум светот немаат настапи со месеци. Српската пејачка Марија Шерифовиќ најголемиот...
Радио Милева

Снеже Велков го покажа омилениот дел од домот: „Некогаш знам да бидам со скроз расчупана коса, а некогаш правам магија“

Поранешната ТВ водителка и сегашна фитнес инструкторка Снеже Велков, речиси секојдневно го полни својот Инстаграм профил со своите...
Радио Милева

Александра не готви во „Брза кујна“, но затоа дома е „права“ домаќинка – вака изгледа крајниот резултат

Во времето на пандемијата и коронавирусот македонските дами се покажаа како вистински домаќинки. Така ако пред два месеци на социјалните...
Радио Милева

Лепа Брена ја откри својата долго чувана готвачка тајна: Пробав да му зготвам шницла на Боба, ама еве како заврши нашата романтична вечера!

Лепа Брена не крие од јавноста  дека нејзиниот сопруг Слободан Боба Живојиновиќ е задолжена за кујната и кулинарските специјалитети...
Радио Милева

Виктор Живојиновиќ сподели домашно видео од Лепа Брена: Пејачката во невидено издание досега (фото)

По повод 35 години кариера и нејзиниот роденден, балканската ѕвезда Лепа Брена изминатиот викенд одржа два концерти во „Штарк Арена“. Пејачката...