глава

Пронајдени се 20 резултати на тема „глава“
Радио Милева

Страотна приказна за Божана Вујиновиќ, бившата девојка на Аца Лукас: Татко и нарачал проститутка, му дошла ќерка му, па човекот и си пукал себе си во глава!? (ФОТО)

Таткото на Божана Вујиновиќ, Божо Вујиновиќ, се самоубил кога открил дека неговата ќерка е проститутка, ексклузивно дознава Курир.рс!...
Радио Милева

Сораја одново „го усвити“ Инстаграм со фотографии, ја „запали“ јавноста со изјавите: Покажа гради поголеми од главата, а тврди дека е „силиконска светица“!? (ФОТО)

Старлетата Сораја Вучелиќ со години е во фокусот на вниманието на јавниоста. Многу често нејзините објави на социјалните мрежи будат...
Радио Милева

Српската актерка на која љубовникот, инаку угледен белградски хирург и пукаша в глава па се самоуби, по тешката операција на мозокот, денес живее втор живот (ФОТО)

Ивана Панзаловиќ, српската актерка која пошироката јавност ја познава од хумористичниот серијал „Курсаџии“, во септември 2017 година,...
Радио Милева

За малку трагедија во реалното шоу „Парови“: Со главата во шипка и… Гастоз падна како покосен (ВИДЕО)

Недела навечер е резервирана за излегување од вилата на реалното шоу „Парови“.Овој пат загрозени„да летнат“  беа следните натпреварувачи:...
Радио Милева

Оперирана водителката на „Парови“: Фотографија три минути по операцијата на главата, на која и отстраниле седум ткива (ФОТО)

Јована Јеремиќ, водителката на утринската програма и реалното шоу „Парови“ на Хепи ТВ, се огласи веднаш по операцијата, која ја имаше. Познатата...
Радио Милева

Ријалити ѕвездите нападнати во Црна Гора: Одморот им се претворил во хорор, летале шишиња, крв прскала на сите страни…

На поранешните учесници во реалното шоу „Задруга“, Љуба Пантовиќ, нејзината ќерка Александра Суботиќ и момчето Мирко Периќ, одморот...
Радио Милева

Љубовната романса на Игор Џамбазов и Илина Арсова „заврши“ со клоца во глава: „Извини злато“… ама кај го пикаш носот, кај што не му е местото? (ВИДЕО)

Македонскиот шоумен и мултиталентиран уметник Игор Џамбазов и врвната планинарка и сестрана спортистка Илина Арсова се во љубовна...
Радио Милева

Колективна тасма: Маја и Брендон заедно си ги бричеа… Тој главата, таа пазувите, ама и нешто друго (ВИДЕО 18+)

Во раните утрински часови, Маја Маринковиќ реши да се опушти  под топлите млазеви на тушот, па влезе во бањата каде што се соблече целосно...
Радио Милева

Уште една позната личност „спроведена“ со качулка на глава: Секоја сличност е случајна… само, споредбата е намерна! (ФОТО)

Ова стана навика… Море каква навика, пракса стана… Да спроведуваат мистериозни ликови, или поточно познати лица, на кои лицето...
Радио Милева

Се самоуби незнаениот син на Шабан Шаулиќ: Си пукал в глава, а во станот најдено потресно писмо за „кралот на фолкот“!

Откако кралот на народната музика трагично го загуби животот, се дозна  дека Шабан Шаулиќ покрај двете ќерки и синовите, оние од бракот...