фолкер

Пронајдени се 13 резултати на тема „фолкер“
Радио Милева

Дарко Лазиќ седна зад воланот на автомобил од 320.000 евра: На денот на венчавката ќе се вози во овој „Спејс шатл“ (фото)

Фолк пејачот Дарко Лазиќ  ќе се жени во среда, а неговата сопруга Катарина со која веќе склучи граѓански брак на големо ја подготвува...
Радио Милева

Овој фолкер 17 години и беше љубов на Дивна, мајката на Јелена Карлеуша: Денес живее повлечено и вака изгледа (ФОТО)

Мајката на Јелена Карлеуша, Дивна во помладите денови беше една од најубавите жени во Белград и една од најпопуларните радио водителки....
Радио Милева

Ламбе Алабакоски замина во „народњаци“: Некогашната „М2 “ ѕвезда станува фолкер кој ќе дебитира на Фолк фест „Валандово 2022“ (ФОТО)

Некогаш популарниот македонски пејач Ламбе Алабакоски по повеќе од седум години живот во САД каде оформи и семејство, неодамна  реши...
Радио Милева

Ни Цеца, ни Брена, туку овој фолкер од сите на естрадата има најлуксузен дом: Куќа од половина милион евра, целата во злато! (ФОТО)

Српскиот фолк пејач од постарата генерација Љуба Аличиќ изградил луксузна вила во Шабац, која чини повеќе од половина милион евра, пишува...
Радио Милева

Македонскиот фолкер „лечеше со песна“ во Белград, а сега лечи со алтернативна медицина во Цирих! (ФОТО)

Многумина од вас, особено љубителите на фолкот  од средната генерација сигурно се сеќавате на некои од неговите хитови: “Ангела”, “Ако...