фитнес

Пронајдени се 18 резултати на тема „фитнес“
Радио Милева

Со оваа Албанка нема зафркавање – може да ве „скрши од мавање“: Светското првенство во фитнес и бодибилдинг на Гентиана Беќа и донесе среќа, стана светска шампионка (ФОТО)

Убавата билдерка од Косово, Гентиана Беќа стана светска шампионка во Јужна Кореја каде се одржува Светското првенство во фитнес и бодибилдинг. Популарната...
Радио Милева

Не е естрадна ѕвезда, ама затоа е ѕвезда на Инстаграм: Оваа „жешка“ Македонка го има најубавото га*е (ФОТО)

Не е естрадна ѕвезда, ниту ТВ водителка, ниту манекенка, топ модел… ама, сепак  важи за најжешката Македонка на Инстаграм. Можеби конкуренција...
Радио Милева

Ана Стојанова во танга бикини се пофали што и пошло од рака да направи без мака: Македонската фитнес инструкторка „докторираше на себе“ по дома за време на корона! (ФОТО)

Оние дами кои немаат јавна професија (водителка, актерка, пејачка, манекенка…), а се познати и популарни во јавноста обично ги нарекуваат...
Радио Милева

Ана Стојанова – атрактивната фитнес инструкторка има нешто примамливо да ви понуди: Сет секси пози и наплив на инспирација во изолaција (ФОТО)

Ана Стојанова има вајано тело, обликувано со мускулна маса и бујни облини. Речиси секојдневно постира фотографии на социјалните мрежи...
Радио Милева

Од најдобра и најубава кошаркарка до најзгодна секси атлета на Македонија: Зошто Едина Муса го смени спортот и изгледот?

аа важеше за една од најдобрите кошаркарки во Македонија. Многумина велат: најдобрата и најубавата. Со лице што ве тера да не го симнете...