филип

Пронајдени се 19 резултати на тема „филип“
Радио Милева

Емотивен споменар за денот што го чекаме цела година: Лила вака му го честиташе роденденот на мажот на својот живот (ФОТО)

Најпознатата и најпопуларна македонска  ТВ водителка Лила Филиповска, постојано е актуелна во јавноста. Како на професионален план...
Промотер

Кристина, Анастасија, Миха и Филип од „Дајте музика“ со „Green forces“ ќе ја претставуваат Македонија на Детскиот Евросонг 2021 (ВИДЕО)

Како што е веќе познато, децата од мегапопуларната детска серија „Дајте Музика“ се избрани од МРТ да ја претставуваат Македонија на...
Мегафон

Децата од „Дајте музика“ Кристина, Анастасија, Миха и Филип на „Детска евровизија“ ќе ја претстават Македонија со песната „Green forces“

Како што претходно веќе објавивме, децата од многу популарната емисија „Дајте Музика“ се избрани од МРТ да ја претставуваат  Македонија...
Радио Милева

Боба Живојиновиќ после долги години, одново се фати за рекет: Некогашниот светски тениски ас покажа дека уште го бива, иако ова не е баш тенис (ВИДЕО)

Видеото кое на социјалните мрежи го сподели синот на Боба, Филип Живојиновиќ им ги освежи сеќавањата на неговите фанови кога сопругот...
Радио Милева

Лепа Брена и Прија „во преќутна“ кавга: „Пукна тиквата“ во семејството Живојиновиќ по одморот на Малдиви?

Лепа Брена ги покани Филип, Александра и нејзината мајка, Борка Михајловиќ, на годишен одмор во Дубаи и на Малдивите, велејќи дека сака...
Радио Милева

Прија не излегува од дома, а Филип постојано оди во маалското дуќанче: Само што се доселија во новата куќа, соседите веднаш ги „скенираа“!

Александра Пријовиќ и Филип Живоиновиќ, кои неодамна станаа родителите на малиот Александар, својата семејна оаза ја најдоа во крајот,...
Радио Милева

Александра и Филип Живојиновиќ разменуваа нежности на јахта: Немирните гради на „запалената“ невеста, испаднаа од своите места! (ФОТОСТОРИЈА)

Помина  повеќе од еден месец, а српските медиуми се уште не престанаа да пишуваат за младата брачна двојка Александра и Филип Живојиновиќ....
Радио Милева

Нова тура ноќна фискултура во „Задруга“: Мина јавајќи го Томо го „скрши“ креветот, а Марија Ана и Филип направија шатор, па се направија „растур“! (ФОТО+ВИДЕО)

Мики Ѓуричиќ синоќа го прослави својот роденден, а во негова чест беше организирана најдобрата забава досега. За време на роденденското...