есмералда

Пронајдени се 6 резултати на тема „есмералда“
Радио Милева

Се сеќавате ли на латиноамериканскиот заводник Фернандо Колунга? Вака изгледа по 21 година од „Есмерлда“

Латиноамериканскиот актер Фернандо Колунга стана познат со неговата улога на Јосе Армандо во серијата „Есмералда“ која беше снимена...
Радио Милева

Се сеќавате на Есмералда? – денес е непрепознатлива, а за медиумите откри дека едвај се тргнала од дрогата!

Летиција Калдерон (49) го доживеа врвот во својата кариера кога како 29 годишна девојка го играше ликот на Есмералда во истоимената сапуница. Калдерон...