емилија розман

Пронајдени се 48 резултати на тема „емилија розман“
Радио Милева

Госпоѓица Розмантична е прилично прагматична: Еве на што се ложат „неврзаните“ убавици како Емилија Розман (ФОТО)

Македонската мисица, модел и горда сопстевничка на цвеќарница и продавница за подароци Емилија Розман покажа дека е девојка која од...
Радио Милева

Сите зборуваат за сексот, зборува и градот и селото, но Емилија Розман, сексот малку поинаку го замислува… особено кога со некого за прв пат и се случува (ФОТО)

Жените како понежен пшол секогаш сониваат за роматика, за бајковита иднина, за совршена љубов…за принцот на белиот коњ… Само што...
Радио Милева

Емилија Розман доби „електрошок“ на своја сметка: „Сите што ме знаат, знаат дека не пцујам, ама… E*Н све да ви е*ам, кој не отвори дуќан во Арачиново, Емилија да не се викам“! (ФОТО)

Емилија Розман, на пошироката јавност позната како македонска мисица, манекенка, модел, дипломиран дефектолог на Институтот за дефектологија...
Радио Милева

Емилија Розман има своја дефиниција и единица мерка за љубов, иако дали ја применила, се’ уште не открила!? (ФОТО)

Македонската мисица, манекенка и модел Емилија Розман го живее животот по свое…   Слободна како птица, авантуристички, спротиставувајќи...
Радио Милева

Македонската мисица „изгоре“ на жешкото сонце: Емилија Розман на охридското крајбрежје во танга бикини, со тазе „жар црвено“ га*е (ФОТО)

Најжешкото годишно доба и официјално започна, иако многумина, особено дамите кои внимаваат како ќе изгледаат и облечени и откако ќе...
Радио Милева

Емилија Розман сподели гола фотографија и забавна порака: Знаете ли зошто македонската убавица едвај го чека „денот на вљубените“? (ФОТО)

Македонската манекенка, мисица и модел Емилија Розман не само што е позната по својата убавина, телесениот раскош и сексапил, туку и...
Радио Милева

Ако на Емилија Розман не и оди во љубовта и оди во разголувањето: Македонската мисица со нова доза провокативни фотографии – „Доста е за денес?“

Македонската мисица, манекенка и модел Емилија Розман откако се вери со момче кое го познаваше само 24 часа, па по нецели две недели наместо...
Радио Милева

Петтиот брак на пливачот „ги усвити“ социјалните мрежи: Знаете ли што им е заедничко на Александар Маленко и Емилија Розман?

Петтиот по ред брак на Александар Маленко со словенечката инструкторка по пливање и терапевт за масажа во Марибор, 42 годишната Метка...
Радио Милева

Емилија Розман се пошегува на својата сметка: „Ако некогаш ви е тешко, сетете се дека помина една година, а јас не се омажив“

Претходната година како бомба одекна веста дека македонскиот модел односно  Емилија Розман се свршила за момчето Стефан Ангеловски...
Радио Милева

Емилија Розман славеше роденден – без комплекси откри колку наполни, но се пофали и со своjoт нов автомобил

Македонската манекенка, мисица и модел Емилија Розман неодамна славеше роденден. Емилија е активна на социјалните мрежи и знае со своите...
Радио Милева

Емилија Розман на себесвојствен начин ги брои деновите до Нова Година: Наместо новогодишна елка, хумор на своја сметка (ФОТО)

Нова Година и Дедо Мраз, елка, лампиони, украси, сијалички, слатки и подароци… И се разбира весела, опуштена атмосфера, полна со радост,...
Радио Милева

Eмилија Розман за емотивниот живот: „Многу е убаво чувството кога знаете дека не сте виновен за крај на некој однос“

Македонската манекенка Емилија Розман пред некое време имаше љубовна врска како на филм. Имено, Розман тогаш се сврши за  своето момче...