елена ристеска

Пронајдени се 156 резултати на тема „елена ристеска“
Радио Милева

Елена, Ана, Лејла и Тамара на авто -трка со многу возбуда и адреналин: Познатите Македонки се покажаа на која повеќе и врие во крвта, а победничка е… (фото)

Една ретко интересна случка викендов собра четири познати Македонки кои негуваат љубов кон автомобилите и брзото возење. За да доживеат...
Радио Милева

За Елена Ристеска 22.02.2022 беше најубав ден: „Да можев уште сто пати да се родам пак ќе одберев и посакав да ми бидеш мајка ти во сите животи, мами“

Македонската пејачка Елена Ристеска на 22.02.2022 имаше повод за славење и радување. Имено, на тој ден нејзината мајка славеше роденден,...
Радио Милева

Каролина, Елена Ристеска, Калиопи, Марјана Станојковска, Алачки, Лозано, Кајмакоски….вака ќе изгледаат на стари години (ФОТО)

Современиот свет и технологијата во 21 век со себе носат многу новитетити и напредок кога станува збор за социјалните мрежи. Така, на...
Ништо лично

Кога државата нема слух за естрада и дома ништо не се случува: Елена Ристеска селектира, организира и промовира фестивал во Црна Гора (ФОТО)

Во Македонија многу нешта, особено последниве неколку години можеме слободно да ги прогласиме „за умрено“… Вклучувајќи ја и естрадата....
Радио Милева

Елена Ристеска по наградата во Турција, доби уште признание во Сокобања: Македонската пејачка личност на годината во поп музиката или на атрактивниот изглед? (фото)

Македонската пејачка Елена Ристеска изминатите повеќе од две години ја стави својата музичка кариера на „пазуа“, па се посвети на...
Радио Милева

Тој и побара, таа му прифати: Елена Ристеска ќе снима дует со оваа позната српска ѕвезда, кој не е пејач туку актер, но патем и одлично пее (ФОТО+ВИДЕО)

Македонската пејачка Елена Ристеска оддамна нема нова песна… Таа својата музичка кариера ја стави во втор план и сега потполно е...
Радио Милева

Елена Ристеска во друштво на турските и регионалните ѕвезди на „Best of Rumeli“ во Турција: Македонската пејачка доби и награда: „Ви благодарам од срце“ (видео)

Македонската пејачка Елена Ристеска пред повеќе од 2 години ја стави на пауза својата музичка кариера и се посвети на својот нов бизнис ...
Радио Милева

Елена Ристеска со емотивно сеќавање на нејзниот починат татко: „Кога душата ти тагува не и е до песна, иако ти напишав јас една и кога ќе соберам храброст и сила, ќе ја објавам“ (ФОТО)

Елена Ристеска иако важи за една од најголемите македонски поп ѕвезди последниве години, евидентно е дека се’ помалку се занимава...
Радио Милева

Тој често ги средува нашите познати личности, а сега Елена Ристеска, Александра Илиевска, Гиговска, Тара Симов….упатија грст честитки на адреса кај овој Македонец

Кога сте дел од јавната сцена и под постојано светло на рефлекторите, треба речиси секогаш да те средени, да изгледате убаво, културно,...
Радио Милева

Викенд на жешки деколтеа, длабоки како океан: Познатите Македонки сексапилни до максимум – која е фаворит? (ФОТО)

Тешко да помине лето без многу фотографии од познатите дами Македонки од нивните избрани летни дестинации за одмор. Така е секое лето… Повеќето...
Радио Милева

Елена Ристеска со емотивна порака по повод 70-иот роденден на нејзиниот починат татко: „Секој ден се прашувам зошто баш ти?“

Елена Ристеска во 2016 година го загуби нејзиниот татко кој почина од лошата болест. Загубата на еден родител, колку и да си возрасен секогаш...