елена ристеска

Пронајдени се 85 резултати на тема „елена ристеска“
Радио Милева

Откако во медиумите се појавија шпекулации дека се скарале Тамара и Елена, познатата пејачка се огласи и ја откри вистината

Тамара Тодевска и Елена Ристеска важат за едни од најпознатите пејачки на македонската естрада, секоја успешна во професијата и со...
Радио Милева

Елена Ристеска со емотивна посвета за нејзиниот починат татко: „Дојдоа и тие денови, ужасно ми недостигаш“

Македонската пејачка на својот „Фејсбук“ профил сподели емотивна порака која ја посвети на една драга личност која многу и недостига. Имено,...
Радио Милева

Толку од криењето на новата љубов: Елена Ристеска и момчето во домашен амбиент, а таа го нарче свој асистент (фото)

Изминатата недела топ тема од забавните рубрики на домашните медиуми беше љубовниот живот на поп пејачка Елена Ристеска и новиот партнер...
Радио Милева

Елена Ристеска го покажа своето вистинско лице: „Секогаш чекајте го оној кој ќе ги обожава вашите несовршености“

Кога сте јавна личност и дел од јавниот свет, речиси секогаш сте под будното око на јавноста и интересни за народната маса. Многу јавни...
Радио Милева

Жежок поздрав: Елена Ристеска во костим за капење со ултра длабоко деколте кое едвај ги покрива градите (фото)

Кога доѓа крајот на летото, речиси сите се некако со иста мисла дека брзо поминало. Изминатите неколку месеци надвор беше жешко ама исто...
Радио Милева

„Ме погоди како нож во гради!“: Елена Ристеска објави досега невидена фотографија со Влатко Илиевски! (фото)

Помина нешто повеќе од една година откако сите бевме шокирани од прераната загуба на пејачот и актер Влатко Илиевски на само неколку...
Радио Милева

Каролина, Елена Ристеска, Калиопи, Марјана Станојковска, Алачки, Лозано, Кајмакоски….вака ќе изгледаат на стари години (фото)

Современиот свет и технологијата во 21 век со себе носат многу новитетити и напредок кога станува збор за социјалните мрежи. Така, на...
Радио Милева

На денот на кој би требала да се радува, Елена Ристеска цел ден плачеше: Некои спомени се вечни… доживотно! (ФОТО)

Елена Ристеска по баладата „Снаге за крај“, дуетите со српската пејачка во подем Данијела Кариќ („Срца се погреше“) и рускиот колега...
Радио Милева

Тамара, Калиопи и Елена Ристеска гласаа во „Ѕвездите на Гранд“, но само едната од нив даде најмногу поени на македонските кандидати!

Македонските пејачки Тамара Тодевска, Елена Ристеска и Калиопи, вчеравечен на финалето од „Ѕвездите на Гранд“, беа изборот на Саша...