другарка

Пронајдени се 18 резултати на тема „другарка“
Радио Милева

Мелита е убавица со „различни лица“, ама и дефинитивно „луда“: Впрочем, денес кој не полуди, тој не е нормален? (ВИДЕО)

Некогаш познатата и мошне популарна ТВ водителка, денес уште попозната трендсетерка Мелита Ракичевиќ не престанува да биде во фокусот...
Радио Милева

Мика, ќерката на бугарската фудбалска легенда Христо Стоичков во женски прегратки: Само најдобри пријателки или повеќе од тоа ? (ФОТО)

Мика Стоичкова –  ќерката на бугарската и европска фудбалска легенда Христо Стоичков ги покажа најновите фотографии од локалното...
Радио Милева

Наташа Шавија премногу се опушта откако ќе се напије: Српската старлета во лезбо сцена со својата другарка на предновогодишна журка (ФОТО)

Српската старлета, модел и ријалити ѕвезда Наташа Шавија откако добро се напи, премногу се опушти на една предновогодишна забава. Оваа...
Радио Милева

Ријалити ѕвездата Драгана Митар фатена во преписка со пријателка: „Сакам да ме ‘работи’, да ми кленцаат колената, а не како него килав… дрво повеќе би ме возбудило“! (ФОТО)

Поранешната членка на групата „Моделс“ и екс учесничка во реалното шоу „Задруга 2 и 3“, Драгана Митар по излегувањето од ова ријалити ...
Радио Милева

Риалити старлетата која беше избркана од „Задруга“ и беше „во шема“ со Аца Лукас, сега страсно се „залапа“ со… девојка! (ВИДЕО)

Ријалити старлетата Маријана Зоњиќ на јавноста и стана позната по тоа што беше буквално избркана од реалното шоу „Задруга“, а тврдеше...
Радио Милева

Ниту сестрите на невестата, ниту Анастасија не го фатија бидермаерот, туку го фати ќерката на позната српска новинарка (ВИДЕО)

Иако некои можеби помислија дека фрлањето на бидермаерот на невестата ќе биде „лажирано“, па тој ќе заврши во рацете или на некоја...
Радио Милева

Само еден месец пред да почине, Дивна Карлеуша славела роденден со најблиските: Никој не насетувал дека така бргу ќе замине?! (ФОТО)

Само еден месец пред да почине, Дивна Карлеуша го прославила својот 61-ти роденден со своите најблиски и најмили, а тоа се секако нејзините...
Радио Милева

Откако Кија Коцкар дозна дека бившиот маж Слоба Радановиќ и ја легнал најдобрата другарка, „полуде“, па ја избриша отсекаде (ФОТО)

Кристина Кија Кокар го прекина пријателството со нејзината најдобра пријателка од ријалити шоуто “Задруга 1” – Ана Кораќ, откако...
Радио Милева

Српската фолк пејачка Гоца Божиновска ја откри тажната судбина: Најдобрата другарка ми го растури животот! (ФОТО)

Гоца Божиновска и извесна Горана биле првите сосетки и другарки се’ до 1996 година, кога нејзиниот сопруг  Зоран Шијан ја напушти пејачката...