дрога

Пронајдени се 41 резултати на тема „дрога“
Радио Милева

Екс- девојката на Метју Пери открива детали за смртта на актерот: „Мислам дека им се врати на наркотиците, секогаш ги користеше во вода!“

Поранешната девојка на неодамна починатиот Метју Пери изјави дека мисли дека актерот пред смртта повторно користел недозволени супстанци,...
Радио Милева

Тајзи со песна повикува на канабис легализација, само едно заборава: Дека со тоа, токму тие што до ова дереџе не доведоа, најмногу „ќе процветаат“ (ФОТО)

Легализацијата на канабисот или таканаречената марихуана со години е тема на полемики не само кај нас во Македонија, туку и низ многу...
Радио Милева

Српската инфлуенсерка Марија Радовиќ раскажа каков пекол доживеала на еден роденден: „Ми ставија дрога во пијачката“ (ФОТО)

Српската инфлуенсерка Марија Радовиќ со своите следбеници на Јутјуб ја сподели приказната за, како што вели, некој наводно и истурил...
Радио Милева

Влезе во историја, па падна во канџите на дрогата: Еве каде е денес и како изгледа прочуениот Кевин од „Сам дома“ (фото)

Кевин Мекалистер одлично го отигра слаткиот мал русокос, кој во тоа време имаше десет години, Меколи Калкин. Првите две филмски продолженија...
Радио Милева

Се бореше со зависност, а потоа сврте нов лист! Бредли Купер откри: Ниту една девојка не сакаше ни да ме погледне!

Во еден подкаст, актерот Бредли Купер зборуваше за своите пороци, односно за зависноста од алкохол и дрога. Поради зависноста добил...
Радио Милева

Некогашната „Плејбој“ зајачица со шокантна изјава: „Хју Хефнер општеше со моето куче, а дрогата беше насекаде во куќата“

Поранешните зајачици на Хју Хефнер не престануваат да го шокираат светот зборувајќи за деталите кои ги доживеале или виделе во познатата...
Радио Милева

Српскиот фолкер Љуба Аличиќ за раскалашниот боемски живот на естрадните ѕвезди: „Џеј и Синан Сакиќ ги уништи дрогата, а мене за малку комарот!“ (ФОТО)

Пејачот Љуба Аличиќ раскажа дека во овие доцни години од животот слободното време најчесто го поминува дома со семејството, а сега најголемиот...
Промотер

ДНК инспирирани од македонската реалност ги претвораат своите… „Денови во ноќи“: Панчо приведен во голема полициска акција за шверц на дрога… во приказната на новиот спот!? (ВИДЕО)

Панчо – ДНК приведен во голема полициска акција за шверц на дрога! Недоволниот прилив на средства и љубовта кон саканата го натерале...
Ништо лично

Евросонг 2021: „Шмркање дрога“ и летање орли во кадар, многу повеќе геј отколку хит парада, Балканот солидно пласиран, Македонија на дното? (ФОТО)

Тестот за дрога на пејачот Дамиано Давид на италијанска рок-група „Мансекин“, која победи на Евросонг 2021 е НЕГАТИВЕН , соопштија од ...
Радио Милева

Италија победи на Евровизија, а фронтменот на победничката група обвинет дека консумира дрога за време на гласањето – еве го нивниот одговор (видео)

Италијанската група „Монескин“ победи на 65-то издание на Евровизија 2021 која се одржа во Ротердам, Холандија. Сепак, оваа рок група додатно...
Радио Милева

По сомнежите дека бил отруен од бившата сопруга, мисицата Кристина Димитриевска, пејачот Даниел Кајмакоски потврди дека е во болница: „Трет ден сум овде…“

По веста која како бомба одекна во насловите и написите на одделни медиуми дека македонскиот Х- фактор победник и евровизиски претставник,...