дивна карлеуша

Пронајдени се 22 резултати на тема „дивна карлеуша“
Радио Милева

„Јелена ми се јави и ми го кажа ова“: Марина Туцаковиќ раскажа што се случувало пред смртта на Дивна Карлеуша

Мајката на Јелена Карлеуша, Дивна, почина на 61-годишна возраст. Марина Туцаковиќ откри неколку детали кои јавноста не ги знаеше досега. –...
Радио Милева

Драгана Мирковиќ откри како се чувствува Јелена Карлеуша по смртта на нејзината мајка: „Се гледа тага на целото нејзино тело“

На почетокот на март, почина мајката на Јелена Карлеуша, Дивна Карлеуша. Оваа вест ја потресе и пејачката Драгана Мирковиќ која е пријателка...
Радио Милева

Само еден месец пред да почине, Дивна Карлеуша славела роденден со најблиските: Никој не насетувал дека така бргу ќе замине?! (ФОТО)

Само еден месец пред да почине, Дивна Карлеуша го прославила својот 61-ти роденден со своите најблиски и најмили, а тоа се секако нејзините...
Радио Милева

Животната приказна на Дивна Карлеуша: Тврдела дека е среќна жена, но тажна приказна се криела зад нејзината маска

Следејќи ги  знаците на животот покрај патот, новинарката и еден од своевремено најпопуларните гласови на Радио Белград, Дивна Карлеиша,...