директор

Пронајдени се 18 резултати на тема „директор“
Радио Милева

„Директоре, благодарам на поканата“: Антониа Гиговска „случајно“ на гости кај „несудениот свекор“? (ФОТО)

Антониа Гиговска последниве недели е во фокусот на медиумите и јавноста. И заради музиката, но многу повеќе заради приватноста. Раскинувањето...
Радио Милева

Владо Јаневски има нов имиџ со кој е ист како еден македонски политичар: Кој доби двојник, пејачот или екс – функционерот? (ФОТО)

На социјалните мрежи човек може се’ да види… Само отворете ги и полигонот за забава, понекоја информација и помалку едукција е...
Радио Милева

Дарко Спејко ги остави реалните шоуа зад себе, стана директор, а сега има уште една голема и важна титула во животот (фото)

Кумановецот Дарко Петковски –Спејко веќе извесен период има нов начин за живот за разлика од порано. Беше редовен учесник во регионалните...
Радио Милева

Се огласи Стојан Троицки – легендарниот долгогодишен директор и основач на „Макфест“: „Не бев ни протоколарно повикан на „Макфест 2019“, а камо ли да помогнам“

По дузината реакции околу квалитетот на композициите и сите гласини и искажани  незадоволства за наводни неправилности и местења на...
Радио Милева

„Тоа што ти можеш да го ветиш, никој не може да го исполни“: Саша Поповиќ се појави во „Ѕвездите на Гранд“, па жирито жестоко удри по него

Во последната емисија на „Ѕвездите на Гранд“ настана вистински хаос и се тоа поради еден кандидат. Имено, кандидатот Александар Саша...
Радио Милева

По обвинувањата за сексуално вознимирување, Пласидо Доминго си даде оставка од Операта во Лос Анџелес

По обвинувањата за сексуално вознимирување, Пласидо Доминго си даде оставака од позицијата директор на Операта во Лос Анџелес. Во соопштението...