дедо мраз

Пронајдени се 29 резултати на тема „дедо мраз“
Радио Милева

Евровизискиот победник со шокирачка честитка за Божиќ: Дамиано Давид со мачката в раце, со Дедо Мраз врз „мачорот“ (ФОТО)

Дамиано Давид, фронтменот на италијанскиот бендот „Манескин“, кој годинава победи на Евровизија, е познат по своето ексцентрично однесување...
Радио Милева

Македонската фолкерка ја накити елката па си посака желба, ама не Дедо Мраз да и ја исполни, туку некој помлад… и попотентен! (ФОТО)

Нова Година е на прагот, време кога се делат подароци, замислуваат желби, посакува исполнување на неисполнетоте сништа… А ги имаат...
Радио Милева

Дедо Мраз порано пристигна кај Евгенија: Убавата сопруга на инфектологот Вело Марковски ја украси новогодишната елка (ФОТО)

Нова Година и Божиќните празници се веројатно најубавиот период од секоја зима. Целата еуфорија, украсениот амбиент,  шарениот и светликав...
Радио Милева

Милица Павловиќ со емотивно писмо до Дедо Мраз: „Кажи му на мојот дедо дека го сакам и дека е бесмртен во моите мисли“

Милица Павловиќ неодамна го загуби својот дедо кој почина, а за кој пејачката беше многу поврзана. Токму по тој повод, пејачката напиша...
Живот и Стил

Двајца станари добивале писма од деца наменети до Дедо Мраз, па решиле да почнат и да ги исполнуваат нивните желби

Што би направиле ако во текот на неколку месеци во вашето поштенско сандаче секој ден ќе најдете десетици писма упатени до Дедо Мраз?...
Радио Милева

„Секоја чест“: Сашко Коцев и Гораст Цветковски приредија уникатно новогодишно изненадување во домот на Тони Михајловски (фото)

Актерите се оние кои најумежно знаат да одглумат некој лик, а тоа особено добро го направиле ако им го привлекле вниманието на децата. Сашко...
Радио Милева

Ако не знаевте како изгледал Дедо Мраз кога бил бебе, Дарко Илиевски го има одговорот… и тоа на фотографија (ФОТО)

Празници се ближат, Нова Година и Дедо Мраз, кого сите го знаат и кој е и што е, како и од каде доаѓа, што носи во торбата… И секако, сите...