дарио панковски

Пронајдени се 12 резултати на тема „дарио панковски“
Мегафон

Дарио Панковски потврди дека е „пејач за сто години“: „Меѓу сите ѕвезди“ вакви концерти можат да направат само најблесквите (ФОТО)

Најавуваните концерти со кои го одбележи својот јубилеј – 40 години на естрадата, Дарио Панковски викендов ( 17 и 18 февруари. 2023 г.) ги...
Радио Милева

Државата нема „слух“, а град Скопје е „глувонем“ за музиката на македонската музичка легенда: Дарио Панковски со концерт ќе одбележува 40 години кариера – „соло“, без ничија поддршка (ФОТО+ВИДЕО)

Дарио Панковски или само Дарио, е еден од оние македонски музички ѕвезди кој цели 40 години гради кариера во континуитет, нижејќи низа...