чест

Пронајдени се 6 резултати на тема „чест“
Радио Милева

„Солзите сами почнаа да течат“: Тајзи трогнат што дочека да види – му го тетовираа ликот од почит по немила случка од чиј исход само Бог знае зошто (фото)

Кумановскиот пејач и музичар Тајзи преку социјалните мрежи сподели несекојдневна објава од која објасни дека е поласкан од она што...
Радио Милева

Игор Џамбазов со еден од неговите најубави рефрени се потсети на роденденот на неговиот неодамна починат татко Александар: „Довидување, маестро мој…“ (ВИДЕО)

Македонија и македонската јавност неодамна се прости од еден од најпознатите македонски композитори и диригенти, великиот Александар...
Радио Милева

Зад „Таа спие“ – една од најубавите песни на Здравко Чолиќ се крие вистинска приказна со трагична судбина: Милица избра честа да ја брани со смрт (ВИДЕО)

Здравко Чолиќ и го посветил еден од своите најголеми хитови „Таа спие“ (Она спава) на Милица Костиќ, која почина пред 44 години. Таа починала...