борко ристовски

Пронајдени се 48 резултати на тема „борко ристовски“
Радио Милева

Ќеркичката на Борко Ристовски го прослави првиот роденден: Малечката принцеза татина и мамина, срцето им го стопи од убавина (ФОТО)

Македонскиот ракометен голман Борко Ристовски и неговата сопруга Николина во последниот ден на првиот месец од минатата 2023 година...
Радио Милева

Кај нив нема лабаво: Познатите Македонци во Новата 2024-та ги спакуваа куферите и заминаа да одморат (фото) 

Со желби за поубава година од претходната, влеговме сите во Новата 2024-та, па така влегоа и македонските јавни личности. Но, кога е во прашање...
Радио Милева

„Биди среќен и горд на патот наречен живот“: Борко Ристовски и неговата сопруга Нина го прославија роденденот на синот на несекојдневен начин (фото)

Македонскиот ракометен голман Борко Ристовски и неговата сопруга Нина приредија неверојатна прослава по повод роденденот на нивниот...
Радио Милева

Борко Ристовски покажа како им успева семејната идила – постарото синче е бато за пример (фото+видео)

Нина, сопругата на ракометниот голман Борко Ристовски, пред повеќе од 15 дена се породи по втор пат и на свет донесе девојче на кое родителите...
Радио Милева

Во домот на Борко Ристовски подготовките за добредојде на бебето течат наголемо: Мама Нина е воодушевена од своето лавче Душан (фото)

Првото доаѓање на бебето во својот дом по излегувањето од породилиштето е голем ден, не само за мајката, туку и за останатите членови...
Радио Милева

По примерот на славните: Бремената сопруга на Борко Ристовски пред породување позираше по долна облека (фото)

Принцезата на ракометниот голман или попознат како министерот за одбрана, Борко Ристовски и ноговата сопруга Нина, само што не дошла...
Радио Милева

Сопругата на Борко Ритовски само што не се породила: Нина позираше во тесно фустанче со стомак до заби (фото)

Принцезата на ракометниот голман или попознат како министерот за одбрана, Борко Ристовски и ноговата сопруга Нина, само што не дошла...
Радио Милева

Борко Ристовски славеше роденден, а најмилите вака му го честитаа: Мама им дојде на гости, синчето дуваше роденденски свеќички, а сопругата… Нина имаше посебна честитка откако останаа сами?! (ФОТО)

Македонската ракометна легенда, голманот Борко Ристовски славеше роденден. „Министерот за одбрана“ како што го носи прекарот кој...
Радио Милева

Борко Ристовски беше презентер на „Макфест“, но улога од зад сцената имаше и неговата бремена сопруга Нина, а еве и каква… (фото)

На изненадување на сите, ракометниот голман Борко Ристовски се појави во улога на презентер на актуелното 37-мо издание на фестивалот...
Радио Милева

Борко Ристовски и сопругата Нина на специјална забава го открија полот на бебето кое го очекуваат (фото+видео)

Ракометниот голман Борко Ристовски ќе стане татко по вторпат, вест која на пошироката јавност и е позната откако неговата сопруга неодамна...
Радио Милева

Принова во семејството на „министерот за одбрана“: Нина е бремена, Борко Ристовски ќе стане татко по втор пат (ФОТО)

Македонската ракометна легенда, голманот  Борко Ристовски наскоро ќе стане татко по втор пат. По малото синче  Душан, „министерот за...
Радио Милева

„Министерот за одбрана“ ја начна 39-ката: „Борко-мен“ е нашиот ракометен, а најмногу негов личен суперхерој, еден – единствен на број! (ФОТО)

Македонската ракометна легенда која долги години го чуваше  голот на најголемите светски клубови и нашата репрезентација, а и се’...
Радио Милева

Спортска елеганција со овошна инспирација: Сопругата на Борко Ристевски реши да се проба во модниот дизајн, а првата креција на Нина ја облече сестра и (ФОТО)

Николина Нина Ристовска, сопругата на македонскиот „министер за одбрана“, ракометниот репрезентативен голман Борко Ристовски по...
Радио Милева

Борко Ристовски јавно го „прозва“ Перо Антиќ: „Не сакам Перо Антиќ утре да биде идол на мојот син, јавна тајна се работите кои тој ги прави“ (ВИДЕО)

Сите го знаеме како министерот за одбрана, но не оној вистинскиот, туку само кога е ракометот во прашање. Македонската ракометна легенда,...