биба додева

Пронајдени се 9 резултати на тема „биба додева“
Радио Милева

Дел од македонските познати фаци како по договор во ист ден објавија фотографии од минатото: Жал за младоста или… како се видоа себе си пред многу години (ФОТО)

Годините минуваат, животот тече, работите се менуваат… „Панта реи“ – како што впрочем вели старата латинска поговорка. Затоа...
Радио Милева

Драган Спасов – Дац на „Охридски трубадури“ и’ ја оспори победата на Биба Додева за „нерегуларности“ во гласањето, па потоа мораше да си ја „свитка опашката“, оти се „истрчал“ (ФОТО)

Има една народна поговрка која вели: „Не се истрчувај како прле пред магаре“… Најверојатно зашто прлето не може да си го мери со...
Радио Милева

Биба Додева со „Борка“ ги собраа најмоќните македонски вокали: Храброста има боја, ама може и да звучи моќно! (ФОТО)

Македонската поп пејачка Биба Додева се повеќе е ангажирана околу активностите на своето здружение за борба против ракот на дојката. ...