александра илиевска

Пронајдени се 58 резултати на тема „александра илиевска“
Радио Милева

Нови искуства за спомени кои траат: Водителката Александра Илиевска заедно со сопругот и ќеркичката на незаборавен викенд (фото)

Познатата македонска водителка Александра Илиевска е жена која досега многупати кажала и покажала дека сака авантури со патување низ...
Радио Милева

Поинаков стил со новата работа: Александра Илиевска стана мајка, па повторно застана пред камери – еве колку тоа ја промени…(фото)

Кога се појави на телевизија како водителка на кулинарската емисија „Беза кујна“, Александра Пановска – Илиевска за брзо време стана...
Радио Милева

„Една година радост“: Водителката Александра Илиевска го прослави 1-иот роденден на ќеркичката (фото)

Водителката Александра Илиевска во јануари претходната година за првпат се реалзираше во улогата на мајка. Имено, Александра и нејзиниот...
Радио Милева

Утрински дами за добро утро: Александра Илиевска, Бубе Јаневска и Елена Стојановска секогаш „скоцкани“ пред TВ екраните (фото)

Тие се будни од раните утрински часови, уште од зори и секогаш се подготвени, расположени да ги информираат и слушаат гледачите. Водителката...
Радио Милева

Александра Илиевска по враќање на ТВ екраните: „Чувствувам грижа на совест дека ќерка ми ја оставив многу рано“

Водителката Александра Илиевска претходната година замина на породилно отстувто и не беше дел од „Брза кујна“. На нејзино место дојде...
Радио Милева

Александра Илиевска се врати на ТВ екраните и е дел од утринската програма на Канал 5, а ова се и првите коментари

Водителката Александра Илиевска по речиси една година пауза повторно се врати на ТВ екраните. Имено, Александра која го водеше кулинарското...
Радио Милева

Тој често ги средува нашите познати личности, а сега Елена Ристеска, Александра Илиевска, Гиговска, Тара Симов….упатија грст честитки на адреса кај овој Македонец

Кога сте дел од јавната сцена и под постојано светло на рефлекторите, треба речиси секогаш да те средени, да изгледате убаво, културно,...
Радио Милева

Грст честитки пристигнаа на нејзина адреса: Александра Илиевска имаше два поводи за славње – „Година полна со љубов“

За водителката Александра Илиевска уште стартот на 2021 година беше убав. Имено, кон крајот на првиот месец односно кон крајот на јануари...
Радио Милева

Ваков одмор нема ни на најлуксузната дестинација: Александра Илиевска го има најубавото друштво на плажа (фото)

Водителката Александра Илиевска и нејзиниот сопруг Александар во јануари за првпат станаа родители. Имено, парот доби ќерка за која...
Радио Милева

Мајчинството и донесе нови ангажмани на Александра Илиевска – не ја води „Брза кујна“, ама затоа е поактивна од било кога (фото)

Поминаа четири месеци откако ТВ водителката Александра Илиевска стана мајка за првпат и на свет донесе женско бебе кое го доби името...
Радио Милева

Водителката Александра Илиевска се породи пред два месеци, а сега позира како модел во тесни фармерки (фото)

Поминаа нешто повеќе од два месеци откако кон крајот од месец јануари ТВ водителката Александра Илиевска и нејзиниот сопруг Александрар...
Радио Милева

Бебешко гнезденце како од бајка: Александра Илиевска покажа неодолив детаљ од мајчинското секојдневие (фото)

Поминаа два месеци откако ТВ водотелката Александра Илиевска се оствари во улогата на мајка за првпат. Таа на свет во Клиниката за гинекологија...
Радио Милева

Александра Илиевска на прошетка со ќерката низ градски парк – еве како изгледа месец ипол по породувањето (фото)

Водителката на „Брза кујна“, Александра Илиевска се породи пред месец ипол односно на 23.01.2021. Александра и сопругот Александар за првпат...