албанија

Пронајдени се 16 резултати на тема „албанија“
Радио Милева

Албанската претставничка на Евровизија со нов гаф: Прво ги провоцираше Србите покажувајќи двоглав орел на црвениот тепих, па сега ја ископира Лепа Брена (ФОТО)

Претставничката на Албанија на годинешната Евровизија во Ротердам, со нов гаф.   Имено, таа најпрвин предизвика скандал кога на црвениот...
Мегафон

Албанската влада се изгоре со забраната за игрите на среќа, сега го гаси пожарот: Ќе ја направи ли Македонија истата грешка?

Во Албанија на 1 јануари, 2019 година стапи на сила закон со кој се забрани сите облици на игри на среќа. Ваквиот закон беше аргументиран...
Радио Милева

Ирена Вељовска ужива на море во Албанија како да е жена на султанот: Секси чочек, мини стриптиз, па сосе алишта во базенот (ФОТО)

Македонската фолкерка Ирена Вељовска ништо не може да ја спречи да го живее животот… И тоа по свое. Ниту здравствените опасности...
Мегафон

Андријана Јаневска на плоштадот Гоце Делчев во Пустец – Мала Преспа на Илинден го отвора „Македонското културно лето 2020“ во Албанија

Со концертот на Андријана Јаневска, што ќе се одржи на плоштадот „Гоце Делчев“ во центарот на Пустец, Мала Преспа, на 2-ри август ден...
Мегафон

Призор кој ја кине душата: Дедо бил извлечен жив, но починал од болка, веднаш откако дознал дека внукот му останал под урнатините (ФОТО)

Во земјотресот со  јачина од 6,4 степени што го погоди Драч,  досега се регистрирани 9 смртни случаи, а се претпоставува дека бројот на...
Мегафон

Серија земјотреси почувствувани во Македонија: Епицентарот во Албанија каде има и човечки жртви и материјална штета

Телеметриската сеизмолошка мрежа на Република Северна Македонија, со станици во Скопје, Валандово, Охрид, Штип и Пехчево, одржувана...
Радио Милева

Хрватската старлета Ава Карабатиќ со фрапантна изјава ги шокираше Србите: „Ако ве интересира моето мислење за Косово – тука сум…“ (ФОТО)

Една од најпознатите хрватски старлети, но исто така и една од најскандалозните јавни личности во Хрватска, Ава Карабатиќ, се пофали...