албанија

Пронајдени се 11 резултати на тема „албанија“
Мегафон

Андријана Јаневска на плоштадот Гоце Делчев во Пустец – Мала Преспа на Илинден го отвора „Македонското културно лето 2020“ во Албанија

Со концертот на Андријана Јаневска, што ќе се одржи на плоштадот „Гоце Делчев“ во центарот на Пустец, Мала Преспа, на 2-ри август ден...
Мегафон

Призор кој ја кине душата: Дедо бил извлечен жив, но починал од болка, веднаш откако дознал дека внукот му останал под урнатините (ФОТО)

Во земјотресот со  јачина од 6,4 степени што го погоди Драч,  досега се регистрирани 9 смртни случаи, а се претпоставува дека бројот на...
Мегафон

Серија земјотреси почувствувани во Македонија: Епицентарот во Албанија каде има и човечки жртви и материјална штета

Телеметриската сеизмолошка мрежа на Република Северна Македонија, со станици во Скопје, Валандово, Охрид, Штип и Пехчево, одржувана...
Радио Милева

Хрватската старлета Ава Карабатиќ со фрапантна изјава ги шокираше Србите: „Ако ве интересира моето мислење за Косово – тука сум…“ (ФОТО)

Една од најпознатите хрватски старлети, но исто така и една од најскандалозните јавни личности во Хрватска, Ава Карабатиќ, се пофали...