актери

Пронајдени се 32 резултати на тема „актери“
Мегафон

„Лоунли планет“ на Ателје 212 на МОТ: Престава во која наместо актери играат оние што ја напишале – нејзините автори

„Лоунли планет“ е претстава која ја изведуваат пет писатели, Маја Пелевиќ, Олга Димитријевиќ, Тања Шиливар, Игор Коруга и Димитрије...
Радио Милева

Еве ги актерите од „Истанбулската невеста“ со своите сакани во приватноста – од некои многу ќе се изненадите (видео)

Турската серија „Истанбулската невеста“ пред неколку години беше вистински хит на Балканот, а некои од актерите токму од улогата во...
Радио Милева

Хонорарите во култната серија „Подобар живот“ биле толкави што Лидија Вукиќевиќ си купила куќа: Колку заработеа нашите актери од „Преспав“?

Серијата „Подобар живот“ премиерно се прикажуваше на домашните телевизии во периодот од 1987 до 1991 година, а бројни репризни изданија...
Радио Милева

Фиктет и Есра од „Истанбулската невеста“ за првпат станаа родители – гордиот татко ја покажа својата мала принцеза (фото)

Турските актери Салих Бадемчи и Имер Узгун, познати како Фикрет и секретарката Есра од серијата „Истанбулската невеста“ станаа родители...
Радио Милева

Политичари, ТВ водители, актери, естрадни лица… Ова се само дел од гостите на Цеца, кои дојдоа на свадбата на нејзиниот син (ФОТО)

Повеќе од 500 гости присуствуваа на свадбената веселба на Вељко Ражнатовиќ и Богдана Родиќ, од кои повеќе од 350 беа гости на свекрвата...
Радио Милева

Лошите навики на славните: Има такви што не ја мијат косата, „пуштаат ветар кај стигнат“ и не менуваат облека – еве за кои станува збор

Кога ќе се исклучат светлата од рефлекторите, славните се нормални луѓе како и сите нас, а некои од нив имаат навистина одвратни навики...
Радио Милева

Први фотографии од бремената Шехерезад: Излегуваа од болница со насмеани лица по рутинскиот преглед (фото)

Една од најплатените и најубавите турски актерки и пејачки, Бергузар Корел или попозната како Шехерезад, е бремена со второ дете. На...