40 години

Пронајдени се 15 резултати на тема „40 години“
Радио Милева

Каја Остојиќ има 40 години но, кога ќе се соблече е вистинска „бомба“ и инспирација за помладите девојки (фото)

Каја Остојиќ ги спакува куферите и замина за Дубаи, од каде што следбениците ги почести со серија жешки фотографии. Пејачката позираше...
Радио Милева

Адријана Кеш славеше роденден: Фолкерката не ги криеше годините, ама затоа „насмеаното маче“ не откри со кого го подели роденденското колаче? (ФОТО)

Фолк пејачката Адријана Ацевска  попозната како Адријана Кеш не е од оние јавни личности кои постојано бомбардираат со објави на социјалните...
Радио Милева

Државата нема „слух“, а град Скопје е „глувонем“ за музиката на македонската музичка легенда: Дарио Панковски со концерт ќе одбележува 40 години кариера – „соло“, без ничија поддршка (ФОТО+ВИДЕО)

Дарио Панковски или само Дарио, е еден од оние македонски музички ѕвезди кој цели 40 години гради кариера во континуитет, нижејќи низа...
Радио Милева

Борко Ристовски славеше роденден, а најмилите вака му го честитаа: Мама им дојде на гости, синчето дуваше роденденски свеќички, а сопругата… Нина имаше посебна честитка откако останаа сами?! (ФОТО)

Македонската ракометна легенда, голманот Борко Ристовски славеше роденден. „Министерот за одбрана“ како што го носи прекарот кој...
Радио Милева

Андријана Јаневска славеше роденден и без комплекси откри колку наполни: „Сакам секоја бора да ме потсетува на дел од мојот живот“ (фото)

Роденденот е денот кој сите го чекаме цела година, а додека дуваме свеќички на роденденската торта си замислуваме желби за кои се надавеме...
Радио Милева

Ќе препознаете ли кој е на фотографијата? Денес е најбарана пејачка, има складан брак и ќерка, а вака изгледаше пред 40 години

Оваа преслатка девојка, со крупни очи и заоблено лице, е една од најпопуларните и најбарани пејачки на  естрадата денес. Години на успешна...