14 февруари

Пронајдени се 4 резултати на тема „14 февруари“
Радио Милева

Денот на вљубените како најмногу да им недостасува на разведените и оставените: Не е лесно да си сам или сама или… тоа само така изгледа заради реклама? (ФОТО+ВИДЕО)

14-ти февруари, традиционално двоен празник… До душа однеодамна. Претходно, отсекогаш кај нас старите го славеле православниот празник...
Радио Милева

Емилија Розман сподели гола фотографија и забавна порака: Знаете ли зошто македонската убавица едвај го чека „денот на вљубените“? (ФОТО)

Македонската манекенка, мисица и модел Емилија Розман не само што е позната по својата убавина, телесениот раскош и сексапил, туку и...
Радио Милева

Бојана Скендеровски на 14 февруари не го славеше само „Денот на вљубените“ или „Св. Трифун“ – имаше уште посебен повод за славење (видео)

Во светот и во Македонија вчера се славеше „Денот на вљубените“, денот кога љубовните парови, партнери си подаруваат подароци, си честитаат...