Радио Милева изгледала поинаку

Теја Дора „Пред и потоа“: Стара фотографија на српската пејачка го „запали“ интернетот – Ова не е истата девојка? (фото)

Теја Дора „Пред и потоа“: Стара фотографија на српската пејачка го „запали“ интернетот – Ова не е истата девојка? (фото)

Претставничката на Србија на Евровизија, Теја Дора повторно е „тема на денот“ на социјалните мрежи.

Пејачката Теја Дора ќе ја претставува Србија на Евровизија во Малме со песната „Рамонда“, а славата околу нејзиниот избор продолжува.

Теја Дора пред неколку години го запали светот со песна од „Јужен ветер“, песната „Џанум“ која има милионски прегледи на платформите, а сега нејзината стара слика е во тренд на социјалните мрежи.

Прекрасна црнка од Бор пред неколку години изгледала поинаку отколку сега.

И тогаш беа присутни  црната боја на косата и облеката, која на следбениците им остава  впечаток, но забележливо е дека Теја Дора имала подолги шишки, благодарение на кои е непрепознатлива на сликите „пред и потоа“.

„Два различни света некогаш и сега“, „Поубава е без шишки“, „Не е истата личност“, „Конечно некој што не е како овие старлети, убава е“, се само дел од коментарите на овие фотографии:

 

View this post on Instagram

 

A post shared by @srbija_showbizz

Фото: printskrin/instagram/srbija_showbizz/YouTube RTS

To top