Радио Милева логично за неа

„Таква риба нема да остане кај него до крајот на животот“: Јована го кажа својот став за разводот на Мелина и Харис, а спомна и неверство (фото) 

„Таква риба нема да остане кај него до крајот на животот“: Јована го кажа својот став за разводот на Мелина и Харис, а спомна и неверство (фото) 

Веста дека Мелина и Харис Џиновиќ се разведуваат по повеќе од две децении се уште е една од главните теми на јавноста. Сега водителката Јована Јеремиќ ја донесе пресудата и кажа зошто не се изненадила кога слушнала дека на љубовта и дојде крајот.

– Не ме изненади нивниот развод. Мелина е многу помлада од Харис и изгледа неверојатно. Харис е старец, логично беше дека ќе дојде до развод. Таквото пиле нема да остане со него до крајот на животот, тој влезе во сериозни години и всушност може да и биде татко, а не партнер. Затоа жената е незадоволна и сосема е оправдано да се разведе – изјавила медиумската водителка, додавајќи на шпекулациите дека Мелина била неверна.

– Мислам дека задоцни со разводот, требаше да го направи тоа порано, а не да дојде во ситуација да ја нарекуваат прељубничка. Јас целосно ја разбирам причината за нејзиното заминување и Харис треба да го разбере тоа и да остане пријател. Единствениот проблем е ако го изневерувала додека биле во брак, тогаш не е морално.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by JOVANA JEREMIC (@jeremicjovana)

Јована кажа која според неа има најдобар однос со бившиот партнер. – Само јас и Ана Севиќ имавме најздрави разводи и затоа останавме во феноменални односи со бившите сопрузи. Со тек на време сфативме дека треба да ставиме точка на брак кој никаде не оди – заклучи Јована за „Стар“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by JOVANA JEREMIC (@jeremicjovana)

Да потсетиме, Харис Џиновиќ неодамна за „Блиц“ проговори за разводот.

– Не знам зошто се крена толкава врева, тоа е обичен процес, обичен развод. Има една стара поговорка „Изневерениот маж последен дознава“, некој тоа не го измислил за џабе.

Фото: printskrin/instgaram/jeremicjovana/You Tube printscreen/ Nenty News

To top