Радио Милева како божица

Светлана Црнокрак во бикини е искусна позерка која цела плажа ја „мерка“ (фото)

Светлана Црнокрак во бикини е искусна позерка која цела плажа ја „мерка“ (фото)

Манекенската кариера е случна на онаа фудбалската, предвреме се оди во пензија, ама за кого како. Светлана Црнокрак од своето модно студио извади и научи многу манекнки пренесувајќи им го своето искуство, а денес држењето и ставот се уште си ги има, иако модната писта не и е примарна.

Светле зрачи со својата младешка убавина пред објективите,особено телевизиските каде е презентерка на вести, работа за која вели дека сосема случајно се нашла и во која совршено се снаоѓа.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Svetlana Crnokrak (@crnokraksvetlana)

А од работа пауза мора да се има, особено во лето и вака пехолни температури со афрички бран.

Ова беше совршена прилика за Светлана да направи една фотосесија во бикини која тргна традиционално да ја прави во летната сезона.

Разголена во бикини, во поза ваква или онаква, секако и повеќе од искусна за тоа да изгледа совршено во кадар.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Svetlana Crnokrak (@crnokraksvetlana)

За тоа какво тело има и колку се држи, воопшто не треба се опишува, туку да се гледа што сигурно била и магнет за погледи на плажата каде беше.

Фото- галеријата се најде на социјалните мрежи, што и не е нејзина пракса, но веројатно се споија местото, инспирацијата и енергијата, па овие манекенски бикини моменти остануваат да сведочат дека Светле не им се дава на годините, а нејзиниот сексапил не излегува од мода.

фото:Facebook/ Svetlana Crnokrak/ crnokraksvetlana

To top