Радио Милева специјална диета

Снежана Ѓуришиќ за само два месеца изгубила 20 килограми: Една намирница била клучна, еве која (фото)

Снежана Ѓуришиќ за само два месеца изгубила 20 килограми: Една намирница била клучна, еве која (фото)

Снежана Ѓуришиќ од денот кога се појави на јавната сцена важи за една од  најдобрите пејачки.

На почетокот на месецот го прослави својот 66-ти роденден, мајка е на две деца, а долго време е и баба, а нејзиниот изглед остава впечаток на вистинска дама.

Иако поради природата на работата се грижи за здрава и редовна исхрана, има денови кога знае да „попушти“ на предизвиците.

– Се трудам да ги избегнувам слатките, но понекогаш си давам одмор и уживам во нив – вели таа.

Пејачката најмногу се здебелила додека престојувала во Америка, со ќерката Маја.

– Културата на темната храна совршено се совпаѓаше со хедонистот во мене – признала таа во едно интервју.

– Прекумерната тежина ме мотивираше да се поврзам со војникот во мене. Два месеци држев специјална диета и така ослабев 20 килограми – открила омилената пејачка.

Доколку ви треба диета и сакате да ги спроведете советите на Снежана Ѓуришиќ во пракса, ова е вистинското време.

Имено, Снежана ослабе со помош на лубеница.

– Два месеци јадев само лубеници и го пиев нивниот сок – објаснила таа.

– Сепак, не ослабев само така. Килограмите се стопија благодарение на редовниот тренинг. Вежбав два до три пати неделно – заклучила Снежана Ѓуришиќ.

фото: printskrin/instagram

To top