Радио Милева приватен живот

Што прави сопругата додека Халид Муслимовиќ се тужи со љубовницата? Еве што работи и како изгледа (фото) 

Што прави сопругата додека Халид Муслимовиќ се тужи со љубовницата? Еве што работи и како изгледа (фото) 

Халид Муслимовиќ е еден од најпопуларните пејачи на овие простори, а поради „гласот кој го бие“ често е на мета на понежниот пол, но без разлика на се, успеал да ја зачува семејната идила и својата оаза со сопруга неколку децении.

Она што е познато е дека Халид повеќе од две децении е во брак со Аделиса Хоџиќ, со која ги има ќерката Лејла и синот Енис.

Како Халид, и неговата сопруга пее и е многу позната пејачка во Босна. И покрај многуте искушенија низ кои ги ставила нивната професија, двајцата успеале да го одржат бракот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Halid Muslimovic (@halidmuslimovic)

Пејачот ретко зборува за својот приватен живот, а иако и неговата сопруга е јавна личност, ретко имаме можност да ги видиме заедно на настани.

Исто така, нивните деца ретко се појавуваат во медиумите, а неговиот син извесно време беше во центарот на медиумското внимание кога беше објавено дека е во врска со познатата блогерка Зорана Јовановиќ.

Фото: printskrin/adelisahodzic.official

To top