Радио Милева богато

Раскошна роденденска прослава на Соња Вуксановиќ: Нејзината ќерка Софија објави фотографија, а декорацијата на ресторанот никого не остави рамнодушен (фото)

Раскошна роденденска прослава на Соња Вуксановиќ: Нејзината ќерка Софија објави фотографија, а декорацијата на ресторанот никого не остави рамнодушен (фото)

Соња Вуксановиќ, поранешната сопруга на Аца Лукас, го прослави својот 48 роденден во кругот на најблиските пријатели и семејството.

Соња прославата ја одржа во престижен ресторан во главниот град, а благодарение на објавите на нејзината ќерка Софија имаме можност да видиме како изгледала целата декорација на ресторанот.

Имено, декораторите се погрижија за роденденот на Соња се да биде детално осмислено, а белите тонови кои преовладуваа да го истакнат луксузот и елеганцијата.

Софија на својот Инстаграм профил објави и фотографија со мајка си, а и упати јавна честитка:

– Денеска е посебен ден. Роденден на мајка ми, ја сакам најмногу на светот – напиша таа.

Да потсетиме, Соња беше во брак со пејачот Жељко Шашиќ пред популарниот фолкер, со кој ја има ќерката Софија.

Фото: printskrin/instagram/sophiasasic

To top