Радио Милева уште ова му требаше

Принцот Хари се споменува во тужбата против Пи Диди за сексуално злоставување: Војводата во нов скандал тежок 30 милиони

Принцот Хари се споменува во тужбата против Пи Диди за сексуално злоставување: Војводата во нов скандал тежок 30 милиони

Вилите на раперот и продуцент Шон Диди Комбс во американските градови Њујорк, Лос Анџелес и Мајами беа претресени од вработени во Одделот за домашна безбедност на Соединетите Американски Држави, откако Диди се најде во центарот на скандал поради неговата поранешна девојка која пријавила насилство и сексуална злоупотреба, а беа уапсени неговите два сина.

Во она што го изненади светот, принцот Хари е именуван во тужбата од 30 милиони долари против Пи Диди.
Имено, продуцентот кој го тужи раперот во САД за „забави за трговија со секс“ вели дека неговата поврзаност со влијателни личности како војводата од Сасекс и други познати имиња му ја зголемила „легитимноста“, пишува DailyMail.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sean John Combs (@p.diddy_vu)

Продуцентот на дискографската куќа „Родни“ Лил Род Џонс поднесе тужба против Диди, тврдејќи дека неговата поврзаност со војводата од Сасекс и други ѕвезди му дала „легитимитет“ на него и на неговите соработници.

Адвокатите на Лил Род тврдат дека гостите биле привлечени од наводните забави на Диди каде што тој сексуално напаѓал мажи и жени поради неговиот „пристап до познати личности како што се познати спортисти, политички фигури, уметници, музичари и меѓународни достоинственици, како што е британскиот кралски принц Хари“, според судските списи, пишува споменатиот медиум.

Судските документи поднесени во САД минатиот месец не укажуваат на никакво злосторство од страна на принцот Хари, според DailyMail.

фото: You Tube printscreen/ Dan Wootton Outspoken/ Instagram

To top