Радио Милева повторно мама

Познатата актерка Камерон Дијаз доби дете во шестата деценија (фото)

Познатата актерка Камерон Дијаз доби дете во шестата деценија (фото)

Актерката Камерон Дијаз (51) и  музичарот Бенџи Маден (45) ја објавија среќната вест дека добиле второ дете.

Камерон и нејзиниот партнер се во брак од 2015 година и веќе се родители на ќерката Редикс, која ја добија преку сурогат мајка.

ега открија дека имаат син по име Кардинал, а веста ја открија со заедничка објава на социјалните мрежи.

„Благословени сме и возбудени што можеме да го објавиме раѓањето на нашиот син, Кардинал Маден. Сите сме многу среќни што е тука. За безбедност и приватност на децата, нема да објавуваме никакви слики, но тој е навистина сладок. Ние се чувствуваат толку благословени и благодарни“, рече славната двојка преку Инстаграм.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Benji Madden (@benjaminmadden)

Досега не откриваа дека чекаат второ дете, но во 2022 година до медиумите стигна веста дека сакаат да го прошират семејството.

фото: printskrin/instgaram/

To top