Мегафон избори за убавина

На „Мис Евроазија 2024“ нова титула за Македонија: Катарина Јовановска е трета придружничка (ФОТО)

На „Мис Евроазија 2024“ нова титула за Македонија: Катарина Јовановска е трета придружничка (ФОТО)

Во Москва, Русија се одржа изборот за Мис на Евроазија 2024, на кој нашата држава ја претставуваше 26годишната тетовчанка Катарина Јовановска.

Таа од Москва се враќа со титулата Трета придружничка. Овој голем успех го направи во конкуренција на 30 девојки од исто толку држави од Европа и Азија.

Победничка е претставничката на Узбекистан, титулата Прва придружничка ја освои Мис Турција, а Втора придружничка е убавицата од Русија.

Катарина е дел од Модното студио Црнокрак, кое веќе 8 години ја има лиценцата за овој престижен избор за убавина.

Таа на финалната вечер се претстави во креации на Елена Лука, специјално изработени за оваа прилика.

To top