Радио Милева лична цел

„Моето тело има 18 години“: Јована Јеремиќ се пофали со резултатите и откри колку килограми има (фото)

„Моето тело има 18 години“: Јована Јеремиќ се пофали со резултатите и откри колку килограми има (фото)

Јована Јеремиќ се грижи за својот изглед и активно тренира. Како што тврди водителката, има тело на 18-годишна девојка, со оглед на резултатите што ги соопшти.

– Денеска беше постигната уште една лична цел – 54 килограми.

Висцерална маст (внатрешна маст околу органите) -1, како да сум фитнес тренер или натпреварувач. Масти – 17,8. Моето тело има 18 години – напиша Јеремиќ на Инстаграм заедно со фотографија на која ужива со шолја чај.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by JOVANA JEREMIC (@jeremicjovana)

Таа неодамна изјави дека многу внимава што става во своето тело.

– Се грижам за тоа што јадам. Сфатив дека ако јадам што сакам, ќе изгледам како гардеробер со три врати. Сепак, во последните три месеци се здебелив два килограми, што не се гледа на телевизија, но свесна сум за тоа, бидејќи секое утро се вамерам на вага. Затоа веднаш почнав да јадам по совет на нутриционистот и за една недела го изгубив вишокот. Сега треба само да ја задржам тежината – истакна водителката која вели дека отсекогаш била предизвик за мажите.

Фото: printskrin/instagram/jeremicjovana

To top