Радио Милева „ново мени“

„Изгубив 10 килограми“: Ксенија Кнежевиќ поради проблеми со здравјето реши да го промени начинот на исхрана, еве што јаде (фото) 

„Изгубив 10 килограми“: Ксенија Кнежевиќ поради проблеми со здравјето реши да го промени начинот на исхрана, еве што јаде (фото) 

Пејачката Ксенија Кнежевиќ вели дека поради проблеми со тироидната жлезда, јајниците и отпорноста на инсулин решила да оди на диета, а „новото мени“ го довело нејзиниот изглед до совршенство.

Ксенија Кнежевиќ од моментот кога се појави на јавната сцена ја понесе титулата на една од најубавите пејачки, но и покрај убавината никогаш не ја криеше борбата со килограмите.

Иако признава дека е гурманка, своевремено на вишокот килограми и влијаел и здравствен проблем, со кој успешно се борела и сега изгледа подобро од било кога.

-Јас сум на диета, постојано ме поврзуваа со храната, па малку ми е преку глава. Искрено! Изгубив околу 10 килограми. Беше малку и здравствено поради тироидната жлезда, но ми се допадна. Имам нов начин на исхрана, нов начин на живот, јадам салата – низ смеа рекла Ксенија и додала:

– Досадно е, но се чувствувате добро кога ќе го видите напредокот и себеси во огледало, кога луѓето ќе ви кажат. Навистина е пријатно, се чувствувате подобро, сакате да одите на емисија и да снимате видео. Претпоставувам дека сето тоа ме инспирираше, колку и да звучи погрешно. Ние сме жени, веќе знаете како е во оваа работа – заклучила Ксенија за Гранд.

Потсетуваме, Кнежевиќ своевремено проговори за здравствен проблем со кој успешно се справила.

– Оваа работа е стресна и добив психофизички проблеми. Имам проблеми со хормоните, штитната жлезда, јајниците и отпорноста на инсулин. Кога не сте  научиле да кажувате „не“, вашето тело го прави тоа наместо вас – изјавила таа за локалните медиуми.

To top