Радио Милева одлука

Емотивно недостапна: Сара Рељиќ изјави дека после сѐ, повеќе не верува во љубовта (фото) 

Емотивно недостапна: Сара Рељиќ изјави дека после сѐ, повеќе не верува во љубовта (фото) 

Пејачката Сара Рељиќ за своите фанови подготви нов албум наречен „Емотиво недоступна“, а сега  за тамошните медиумиа проговори и за своите искуства во љубовта.

„Па, дефинитивно има еуфорија и напнатост, но ова е многу голем чекор за мене и тоа е огромна инвестиција. Така што тоа е едноставно нешто што мораше да почека , но потоа решив да го пуштам. Вложувам сè. Имам и се што имам ќе заработам  изјавила  пејачката која неодамна имаше сообраќајна несреќа и додаде:

„Дефинитивно сум емотивно недостапна. Едноставно, кога поминуваш низ секакви работи во животот, тогаш само одлучуваш за добро, сега сум емотивно недостапна, работа, кариера и продолжувам понатаму. Навистина се одморам. Не сум разочарана, но навистина не верувам во љубов“.

Сара кариерата ја започна во „Ѕвездите на Пинк“, а потоа влезе во реалното шоу „Задруга“, по што се испроба и на натпревар за убавина. Таа пред три години ја претставуваше Србија на изборот што се одржа во Доминиканската Република и го освои петтото место. Минатата година пејачката извесно време помина во Австралија, од каде објави провокативни слики во костими за капење, а потоа и како мускулест маж ја држи во раце.

Во прашање беше нејзиниот тогашен дечко Никола Катц на кого му ги посвети зборовите „дека и недостига“, по што тој одговори „дека има среќа што ја има“.

Фото: printskrin/instagram/

 

 

To top