Радио Милева почнале пак од нула

Болно сеќавање: Пожар го проголта богатството на Брена и Боба

Болно сеќавање: Пожар го проголта богатството на Брена и Боба

Боба и Брен никогаш нема да го заборават пожарот кој уништи се’.

Иако пејачката никогаш јавно не проговори за овој пех, не може да се занемари фактот дека тоа се случило и дека целосно ги онеспособи неа и нејзиниот сопруг, како и нивниот деловен партнер, тогашниот музичар Саша Поповиќ.

Елем, Сале, Брена и Боба доживеале пожар неколку месеци по формирањето на компанијата „Гранд“.

Се’ се запалило и изгорело, а тие останале без приходи и речиси на улица. За среќа, поранешниот тенисер не се откажа од своите идеали и најде пари и почна од почеток.

За несреќата што ги снајде зборуваше во емисијата „Кој ти сум, што сум за себе“ на телевизијата К1, со која успеа да ја шокира пошироката јавност.

Никој не знаеше што се случува зад затворените врати на Боба и Брена, какви маки ги снашле.

Неговата приказна е можеби најдобриот пример дека откажувањето не е секогаш најдоброто решение.

-Го основав „Гранд“ продукција за две недели, но тогаш веќе имав база со заработените пари – започна со претставувањето на Боба, па додаде:

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lepa Brena (@lepabrenaa)

– По неколку месеци ни изгоре студиото, се што инвестиравме исчезна преку ноќ. А потоа дојде кај мене Саша Поповиќ и ме праша што да правиме сега, а јас му реков дека ќе го направиме уште подобро и поголемо, што и се случи.

– Но, треба да верувате и да имате интуиција, ако работите, обидете се да го направите најдоброто што можете или воопшто не правете го тоа. Морам да му оддадам заслуга на Саша, тој направи одлична работа во медиумите – објасни Живојиновиќ, кој не крие дека ништо од горенаведеното, кога се работи за успех и почнување од нула, немаше да се случеше доколку немаше поддршка во Брена.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lepa Brena (@lepabrenaa)

-Жената е глава на куќата и Брена го знае тоа. Уживаме, се сакаме и се почитуваме. Бидејќи ова се случи со короната, буквално поминуваме 24 часа заедно.

– Нашата врска стана уште посилна. Во бракот мора да има почит и компромис – заклучи поранешниот тенисер.

фото:Instagram printscreen/ lepabrenaa

To top