мај 2023

Радио Милева

Aнастасија Ражнатовиќ ја доживеа тажната судбина на мајка си: И Цеца го загубила бебето и тоа месец и пол пред свадбата со Аркан

Анастасија Ражнатовиќ и Немања Гудељ неодамна со јавноста ја споделиле веста дека наскоро ќе станат родители и дека пејачката чека...
Радио Милева

Ана Николиќ му ја платила песната ама не ја снимила, авторот Цоби и ја препродал на Каја Остојиќ: „Не може тоа така… ‘Директоре’ (ВИДЕО)

Ана Николиќ чесно го победи Слободан Вељковиќ Цоби! Пејачката е револтирана бидејќи тврди дека му платила на раперот за песната „Директоре“, ...
Радио Милева

Џехва прави сцени по кафетерии, комшиите се жалат дека е невоспитана: „Непристојна е, се однесува како да е на нива“

Теодора Џехверовиќ често е во центарот на вниманието на јавноста поради скандалите што ги прави, а оние кои живеат близу нејзиниот дом...
Радио Милева

Пејачката и ријалити учесничка ја отвори бикини сезоната: Сандра Решиќ со „жешки фотки“ за „ургентно ладење“ (ФОТО)

Поранешната ријалити  учесничка сега пејачка Сандра Решиќ, според коментарите на многумина е една од најубавите дами кои се појавиле...
Радио Милева

Тотално непрепознатлив: Српскиот пејач вака изгледаше на почетокот од кариерата, а потоа стана голема фолк ѕвезда (ФОТО)

Тој е еден од најпознатите и најпопуларните пејачи на народна музика во регионот. Пејачката кариера ја започна во далечната 1972 година...
Радио Милева

Ќерката на Чола со емотивна порака му го честиташе 72-от роденден на татка си: „Мојата гордост“ (фото)

Ќерката на музичката ѕвезда, Уна Чолиќ со емотивна порака му го честиташе 72-от роденден на својот татко, Здравко Чолиќ. Најголемата музичка...
Радио Милева

Марина Перазиќ видно ослабе, па сега изгледа како на почетокот на кариерата: „Уште по првото појавување ме прогласија за секс симбол, а јас со диплома градежен инженер?“ (ФОТО)

Цела поранешна Југославија уживаше во посебниот настап, полн со сексапил и песни кои тогаш и припаѓаа на групата „Денис и Денис“. Во...
Радио Милева

Немања Гудељ сподели претажна фотографија по загубата на неродената ќерка: „Сега се заедно на небото“ (фото)

Тажната вест дека Анастасија Ражнатовиќ го загуби бебето ги потресе семејствата Гудељ и Ражнатовиќ. Фудбалерот Немања Гудељ вчера...
Радио Милева

Гоца Божиновска претепала жена на улица заради син и Мирко: „Ја удирав во главата, 15 дена потоа примаше инјекции“ (ФОТО)

Гоца Божиновска призна дека еднаш претепала жена среде улица поради синот Мирко. Пејачката изјавила дека ја повредила жената до тој...
Радио Милева

Ова е сестрата на Николија, која не се експонира во јавноста, а заедно водат еден доста интересен бизнис (ФОТО)

Пејачката Весна Змијанац во бракот со Владо Јовановиќ своевремено ја доби ќерката Николија, а денес и таа е успешна пејачка. Таа тргна...