Живот и стил

Топ рецепт! Пилав со пилешко подпечен во рерна (рецепт +видео)

Топ рецепт! Пилав со пилешко подпечен во рерна (рецепт +видео)

Доколку не знаете што да подготвите за ручек деновиве, ви предлагаме еден старомоден рецепт за пилав со пилешко и морков.

Уживајте!

Состојки:

 

2 глави кромид

3 батаци со карабатаци

голема шолја ориз (од 300 мл)

4 големи моркови

чешне лук

сув зачин

сол, бибер

масло

околу 800-900 мл вода

 

Подготовка:

Извор: Попара

To top