златно славејче

Пронајдени се 7 резултати на тема „златно славејче“
Радио Милева

Ќе го препознаете ли ова мало симпатично девојченце, кое подоцна стана позната македонска музичка ѕвезда? (ВИДЕО)

Пошироката македонска јавност ја запозна како девојката која прва која  „го скрши мразот“ уште во 2005-та година во тогаш регионалнот...
Радио Милева

На Шилегов ништо не му е свето, па ниту децата: Јубилејното 50-то „Златно Славејче“ поместено цел месец порано и „случајно“ ќе се одржи на денот на локалните избори, 17-ти октомври!

„В недела, на 17 октомври, СРЦ „Борис Трајковски“ во Скопје повторно ќе биде највеселото и најраспеано место во градот, а детските гласчиња...
Радио Милева

Родена за на сцена: Вака изгледаше и пееше Калиопи како дете на својот прв настап на „Златно славејче“ 1976 (видео)

Оваа 2020 година реномираниот фестивал за детски песнички „Златно славејче“ слави јубилејни 50 години од своето постоење. Половина век...