жена

Пронајдени се 217 резултати на тема „жена“
Лице в Лице

Ива Пројковска интернационaлна ФИФА судијка: „Допрва почнува револуцијата на жените во машкиот фудбал“ (ФОТО)

Ива Пројковска, првата интернационална ФИФА судијка која се најде помеѓу 20-те елитни судии во Европа, неодамна ја доби наградата најуспешна...
Радио Милева

Синот на познатата пејачка Шер некогаш беше жена, а таа го подржа во целиот тој процес за да се чувствува одлично (фото)

Мажот кој порано беше жена е син на позната пејачка, која го поддржа во процесот на транзиција. Чез Боно сега се чувствува одлично во...
Радио Милева

Тања Савиќ во „лезбо акција“? Пејачката пред бракот со Душан имала афера со жена од Виена: „Се бакнувавме и милувавме“

Откако сопругот на Тања Савиќ, Душан Јованчевиќ за курир.рс откри дека пејачката пред бракот со него имала лезбо акција со Нарциса од...
Радио Милева

Славната актерка направи драстчна трансформација, раскина со момчето милионер, а сега призна дека е заљубена во жена (фото)

Актерката и комичарка Ребел Вилсон која изминативе години е во центар на внимание поради тоа што изгуби многу килограми и стана најголемата...
Радио Милева

„Поубаво не сум се чувствувала“:Тамара Тодевска славеше роденден, а по оригинална торта досега не добила (фото)

Според некое непишано правило се вели дека годините се само број, па водена од тоа пејачката Тамара Тодевска нема проблем да открие...
Радио Милева

Бекамови вознемирени и исплашени за безбедноста на семејството: Непозната жена трврди дека е мајка на нивната ќерка

Викторија и Дејвид Бекам наскоро ќе се најдат на суд со Шерон Бел, која познатиот пар го обвини дека ги украл нејзините јајцеклетки со...
Радио Милева

Најпопуларната црногорска инфлуенсерка со интересна загатка: „Кои се тие две нешта во воздухот заради кои жената може да забремени?“ (ВИДЕО)

Најпопуларната црногорска инфлуенсерка Тина Дакиќ постојано привлекува големо внимание кај своите следбеници на социјалните мрежи,...