замина

Пронајдени се 11 резултати на тема „замина“
Радио Милева

Откако ја изневери во „Задруга 4“, сопругата на Кристијан Голубовиќ експресно го напушти: Додека тој се фаќаше и бакнуваше со Кристина, од дома му „збриша“ неговата понежна половина!

Откако Кристијан Голубовиќ се бакнуваше и ја фаќаше пејачката Кристина Спалевиќ во реалното шоу „Задруга“, не ни помислувал дека “излетот“...
Радио Милева

Агнеса си го врати моминското презиме и замина од домот, а Роберт побара брачен совет, а свадбената фотографија ја стави за главна на својот Фејсбук!

Поранешниот директор на Агенцијата за електронски комуникации (АЕК), Роберт Орданоски повторно е во центарот на вниманието по скандалот...
Радио Милева

Ване Маркоски „сврте друг лист“ во неговиот живот: Водителот си замина од Канал 5 телевизија, а наскоро ќе го гледаме на МТВ?

Водителот Ване Маркоски изгледа реши да сврти нов лист во неговиот живот, барем кога е во прашање на професионален план. Имено, тој повеќе...
Радио Милева

Оваа македонска водителка по неколку месеци ја напушти Македонија и ужива на иста дестинација како и Карлеуша

Пандемијата со коронавирусот ни стави кочница на забрзаното темпо на живот. Ако претходното лето уживавме на некоја егзотична дестинација...
Радио Милева

Цела Италија зборува за оваа брутално секси, цицлеста девојка: Даглас Коста го напушти карантинот на Јувентус, само за да биде со неа (ФОТО)

Крилниот играч на фудбалскиот клуб „Јувентус“, Даглас Коста го навлече гневот на управата и италијанските медиуми, навивачите како...
Радио Милева

Толку беше: Анастасија Деа Богдановска му кажа збогум на „Канал 5“… но, дали и на ТВ екраните? (ФОТО)

Шармантната ТВ водителка Анастасија Деа Богдановска за многу кусо време успеа да се наметне како една од најмаркантните млади водителки. По...