закани

Пронајдени се 25 резултати на тема „закани“
Радио Милева

„Жена од султана“ добива закани? Пејачката ја нападнале поради бакшиш од 10 000 евра и се закануваат дека ќе ги објават нејзините голи фотографии?

На социјалните кружи снимка од пејачката Тијана Милентијевиќ која на еден настап доби бакшиш од 10 000 евра. Видеото на кое се гледа како...
Радио Милева

Кристијан Голубовиќ јавно и се закани и на Кија Коцкар: „Знаш колку такви јас имам „поминато“ покрај ВЦ школка во тоалетот?“ (ФОТО)

Поранешниот криминалец и затвореник Кристијан Голубовиќ повторно јавно и се закани на некогашната победничка на „Задруга“, денес...
Мегафон

По откривањето на аферата со лажните пасоши, Христијан Мицкоски добивал закани по живот од чудни телефонски броеви и мејлови

Лидерот на на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вчерва во гостување на ТВ Алфа, осврнувајќи се на акцијата со издавање фалсификувани пасоши...
Радио Милева

Навреда – причина за пцовката: Некои луѓе три дена му се заканувале на Несторовски, па најде начин како јавно да им порача дека не им се плаши! (ФОТО)

Напаѓачот на „Удинезе“ и македонската фудбалска репрезентација, Илија Несторовски го постигна својот јубилеен 10-ти гол во репрезентативниот...
Радио Милева

Станија и Кристијан Голубовиќ се соочија во судница: „Тој е луд човек, не можам да ви ја опишам таа непријатност…“ (ФОТО)

Старлетата Станија Добројевиќ беше најавена како едден од поексклузивните учесници во  новата сезона на реалното шоу „Задруга 4“,...
Радио Милева

Неда Украден во страв за својот живот откако добива страшни закани: „Ќе ти ја отсечеме главата ако не се откажеш од тужбата“

Семејството на Неда Украден од Хрватска не ја остава пејачката на раат.  Според новиот број на таблоидот Скандал,  Неда ги тужела своите...
Радио Милева

„Доколку Станија влезе во ‘Задруга 4’, ќе ве исечеме на парчиња“- со овие зборови луѓето на Кристијан Голубовиќ наводно му се заканувале на семејството на старлетата

Кристијан Голубовиќ вчера беше изнесен од реалното шоу „Задруга 4“ и однесен во Основното јавно обвинителство во Рума поради упатените...
Радио Милева

Ексклузивно: Кристија Голубовиќ од „Задруга 4“ однесен на распит во судот, заради заканите со смрт кон Станија (ФОТО)

Кристијан Голубовиќ денес, 21 октомври 2020 година привремено го напушти реалното шоу „Задруга 4“ и беше спроведен во судот во Рума на...
Радио Милева

Еве зошто Станија се’ уште не влегла во „Задруга 4“ иако има потпишан договор: „Фуфки“ од Кристијан? (ФОТО)

Станија Добројевиќ никако да се појави пред портата на имотот во Шимановци и да влезе во новата сезона на реалното шоу „Задруга 4“. Откако...
Радио Милева

Кристијан Голубовиќ сериозно се закани: „Ако Станија не ми се извини што ми ги навреди децата, ќе ја убијам, па ја лежел и 40 години“ (ВИДЕО)

Кристијан Голубовиќ изјави дека ќе ја убие Станија Добројевиќ ако таа искрено не му се извини за спомнувањето на неговото дете. „Навикнат...
Радио Милева

Кристина Димитриевска стана нечија „фатална опсесија“: Мисицата ја прогонува „манијак“… и тоа женски?! (ФОТО)

Кога стануваш познат, популарноста ти расте, се’ повеќе си експониран во медиумите, па и социјалните мрежи почнуваат да се занимаваат...
Радио Милева

Северина два часа била испрашувана во полиција поради заканите на директорката на училиштето каде учи нејзиниот син?

Хрватската пејачка Северина наводно два часа била испрашувана во полиција поради пријавата на директорката на ОУ „Матија Губец“,...
Радио Милева

Милица Павловиќ на дедо и’ му се закани со полиција: Пејачката е подготвена на се’, само за да ги заштити од коронавирусот баба и дедо (ФОТО)

Милица Павловиќ  за време на вонредната состојба и полицискиот час, деновите на изолација ги минува  во нејзиниот стан, но не е сама....
Радио Милева

Триесеттина жени му испраќаат љубовни писма: Момчето што со пушка ги изрешета дилерите кои му се закануваа нему и на неговиот брат, стана неодолив!

Љубовни и писма полни со поддршка пристигаат на адресата на сплитскиот Жупански суд, наменети за 25-годишниот Филип Завадлав, осомничен...
Радио Милева

Смртни закани за водителите на „Задруга“ и „Парови“: Нему – дека ќе го набијат на колец и ќе ја убијат мајка му која е во инвалидска количка, нејзе – дека ќе ја обезглават со секира!

Водителот на реалното шоу „Задруга“ Милан Милошевиќ објави дека секој ден примал заканувачки пораки, кои редовно ги пријавува во полиција,...
Радио Милева

Пејачката должи пари, па добива закани од лихвари: „Со нас никој не се шегувал, па нема ни ти шаторска калаштуро!“

Пејачката и  учесничка во „Задруга 2“  Надежда Билjиќ изминативе денови добивала заканувачки пораки од опасни момчиња, од кои пред...
Радио Милева

Драма во „Пинковите Ѕвездички“ – Милан Станковиќ добива закани: „Ќе се тргнеш самиот или ние да те тргнеме?“ (ФОТО)

Иако изгледа сè е идилично пред камерите, малкумина знаат дека зад сцените на „Пинковите ѕвездички”, всушност, се одвива вистинска...