заедничка песна

Пронајдени се 10 резултати на тема „заедничка песна“
Промотер

Ако не може политиката, може музиката: Македонецот StarBoy и Бугаринот DushkovTwenty4 имаат „меѓународна вежба“ преку заедничка песна – „International Drill“ ( ВИДЕО)

Македонскиот трап артист кој живее во париз, познат под уметничкото име StarBoy и неговиот колега од бугарската сцена која негува ваков...
Промотер

„Паркети“ и „Зоки – Агресор“ „испукаа“ заеднички „музички панк-рок рафал“ од нивниот ресор во – „Pornoboungiorno“ (ВИДЕО)

По изчегувањето на нивниот последен албум со наслов „Treinta Putos Anos“ во 2021 година и последната песна со наслов: “Дојди да ме бакниш бејбе“...
Радио Милева

Новата заедничка песна на бугарската пејачка Гери Никол и нашиот Слаткаристика претрпе тотално фијаско: Бугарите ја прогласија за евтин турбо фолк! (ФОТО)

Долго очекуваната заедничка нова песна на бугарската поп ѕвезда Гери-Никол и нашиот Слаткаристика не и го донесе очекуваниот успех...