вмро-дпмне

Пронајдени се 16 резултати на тема „вмро-дпмне“
Радио Милева

Се омажи некогашната македонска пејачка и ТВ водителка, поранешна наставничка и политичарка од редовите на ВМРО-ДПМНЕ: Ели и Мајкл, синот на сопственикот на ТВ „Сонце“ правеа свадбена веселба (ФОТО)

Викендов, на 9-ти септември 2022 година, некогашната политичарка Елена Петковска му кажа ДА и пред Бога на Мајкл Атанасоски, син на познатиот...
Мегафон

Новогодишно обраќање на Христијан Мицкоски: 2022 ќе биде година во која промените и проектите ќе донесат конечна победа и триумф на вистинските вредности

Почитувани сограѓани, годината што заминува ни остави различни емоции. Ковид пандемијата, енергетската криза, економското уназадување,...
Лице в Лице

Ристо Манчев – кандидат за градоначалник на општина Босилово од редовите на ВМРО-ДПМНЕ: „Ќе бидам градоначалник кој обединува и применува политика и пракса на еднакви можности“

Ристо Манчев по професија е дипломиран економист  на Економскиот факултет во Прилеп.  Во 2010 година е добитник  на стипендија на Министерството...
Мегафон

Приватниот живот на потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник Александар Николоски: Охриѓанец во Скопје, а најмногу Македонец (ВИДЕО)

Тој во политиката е речиси целиот свој живот. Во не влегува уште како многу млад, за на свои 22 години да стане најмладиот пратеник во...
Лице в Лице

Иван Јорданов, кандидат на ВМРО-ДПМНЕ за градоначалник на општина Штип: „Ќе бидеме чесни, одговорни и принципиелни… со Штип сите ќе се гордееме“

Во изминатов период, односно на претходните локални избори имавме една инфалција на изборни ветувања која ги девалвираше проектите...
Мегафон

Шилегов се пофали дека е спремен да го руши „Скопје 2014“, од советничката група на ВМРО-ДПМНЕ во Град Скопје му возвратија: „Скопје го гази недоветен арамија“

Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов во вечерашното интервју на телевизија Телма рече дека тој е спремен да се донесе закон за рушење...
Радио Милева

Димче Арсовски стави крај на ергенскиот живот: Соња е убавицата што му го освои срцето на портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ (ФОТО)

Иако корона пандемијата се уште не е стишана, годинава тргнало на свршувачки… Уште во првите денови од jануари мириса на свадба. Oсобено...
Радио Милева

Наум Стоилковски „си набави“ парче од запленетата брендирана облека на Боки 13: Портпаролот седна да се „шиша и бричи“ во Луј Витон на Боки Тредичи (ФОТО)

Бојан Јовановски заедно со Катица Јанева се се’ уште неправосилно осудени за аферата „рекет“ на 9 односно 7 години затворска казна....
Радио Милева

Тамара Михајловска – девојката од изборната реклама за која се крена голема галама: „Спотот ги погоди, а реакциите се нивна немоќ да се одбранат од својот неуспех за сето тоа што ветиле за младите, а ништо не исполниле“!

Република Македонија  на 15 јули ја очекуваат вонредни парламентарни избори. Според многумина – одлучувачки… Последна шанса да...
Лице в Лице

Александар Николоски: „Сакам хумор на своја сметка, зашто сметам дека интелигентни се оние, што можат да издржат ваков тип на критики“

Александар Николоски, потпретседател на политичката партија ВМРО ДПМНЕ. Со политиката започнува уште како многу млад тинејџер, каде...
Мегафон

Христијан Мицкоски кај Жаре во „1 на1“ математички пресметано погоди што ќе се случи на 12-ти април: „We will rock You“! (ВИДЕО)

Христијан Мицкоски во недела, на 19-ти јануари во 18.30 на ТВ „Канал 5“ ќе му биде специјален гостин на Жаре Димитровски во шоуто „Еден...
Радио Милева

„Бекстејџ“ на гости кај лидерот на ВМРО – ДПМНЕ, Христијан Мицковски: „Како семејство ја живееме реалноста, но децата ги учиме на вистинските вредности“ (ВИДЕО)

Лидерот на ВМРО – ДПМНЕ, Христијан Мицковски важи за еден од најпочитуваните политичари на домашната политичка сцена. Неговата професионална...
Радио Милева

(ФОТО) Елегантнo и роматично: Се ожени Александар Николоски, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, а ова е неговата сакана

Еден од тројцата нови потпретседатели на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски, изминатиот викенд се заколна на вечна љубов на својата сакана...